Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweSwitchPS5XSXPC
Okładka Harmony: The Fall of Reverie (PC)
OkładkaHarmony: The Fall of Reverie (PC)

Harmony: The Fall of Reverie

Narracyjna gra przygodowa od studia Don’t Nod. W Harmony: The Fall of Reverie wcielamy się w dziewczynę imieniem Polly, której zadaniem jest przywrócenie równowagi pomiędzy jej światem i krainą Reverie, zamieszkiwaną przez personifikacje ludzkich aspiracji.

Przygodowe | science fiction | eksperymentalne/artystyczne

Harmony: The Fall of Reverie Premiera

8cze2023

PC Switch

22cze2023

PS5 XSX

Gry podobne do Harmony: The Fall of Reverie

Stray

Road 96

Dustborn

Harmony: The Fall of Reverie jest narracyjną grą przygodową, w której wcielamy się w bohaterkę próbującą zadbać o bezpieczeństwo dwóch wzajemnie połączonych światów. Produkcja została opracowana przez studio Don’t Nod, mające w swoim portfolio między innymi dwie pierwsze części serii Life is Strange, a także takie pozycje, jak Twin Mirror, Tell Me Why oraz Vampyr.

Fabuła

Harmony: The Fall of Reverie zabiera nas w podróż w niedaleką przyszłość. Główną bohaterką gry jest Polly, która powraca do swojego rodzinnego, śródziemnomorskiego miasteczka po kilku latach spędzonych za granicą. Próbując odnaleźć zaginioną matkę, protagonistka dowiaduje się, że megakorporacja MK stara się kontrolować populację miasta, sprowadzając na jego mieszkańców widmo wielkiego niebezpieczeństwa. Nie wszystko jest jednak stracone, bowiem Polly odkrywa również swój nadprzyrodzony dar.

Dziewczyna potrafi przenosić się do Reverie, czyli swego rodzaju boskiej krainy, którą zamieszkują personifikacje ludzkich aspiracji: chwały, błogości, mocy, chaosu, więzi oraz prawdy. W miejscu tym Polly staje się Harmony, czyli istotą posiadającą moc wyboru Aspiracji, która zapanuje nad Reverie. Jako że obydwa światy są ze sobą połączone, dokonany przez nią wybór wpłynie również na jej własny świat, nadając mu nowy kierunek.

To, jak potoczy się historia Polly i obydwu światów, jakich wyborów dokona dziewczyna, a także to, czy uda jej się zaprowadzić równowagę pomiędzy światami, zależy od naszych poczynań i podejmowanych przez nas decyzji.

Mechanika

W Harmony: The Fall of Reverie przejmujemy kontrolę nad Polly, która przemierza śródziemnomorskie miasteczko, poznaje jego mieszkańców i dowiaduje się o trapiących ich problemach. W Reverie natomiast, już jako Harmony, dziewczyna może poznać poszczególne Aspiracje i nawiązywać z nimi relacje; owe istoty różnią się pod względem osobowości, przyświecających im celów czy też opinii na temat tego, jak można ulepszyć świat.

Gra często stawia nas przed koniecznością dokonywania wyborów, które rzutują na przebieg opowieści (a co za tym idzie – los obydwu światów) i jej zakończenie. Podjęcie decyzji ułatwia możliwość zajrzenia w przyszłość; korzystając z tak zwanego Augural, czyli planszy do gry będącej wizualną reprezentacją jej daru przewidywania, Polly może zobaczyć konsekwencje swoich poczynań, nim dokona ostatecznego wyboru. Dodatkowo nawiązując relacje z Aspiracjami, dziewczyna zyskuje specjalne kryształy, które odblokowują nowe ścieżki losu.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry Harmony: The Fall of Reverie utrzymano w barwnej, kreskówkowej stylistyce. Zabawie towarzyszy klimatyczny soundtrack, pod którym podpisała się kompozytorka Lena Raine.

Ostatnia modyfikacja 9 czerwca 2023

Tryb gry: single player  

Harmony: The Fall of Reverie cena w dniu premiery: 114,99 PLN

Wymagania wiekowe Harmony: The Fall of Reverie: 16+

Harmony: The Fall of Reverie Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-4570T 2.9 GHz / AMD FX-4300 3.8 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650 / Radeon HD 7750 lub lepsza
 • 9 GB HDD
 • Windows 8 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i7-6700 3.4 GHz / AMD FX-4350 4.2 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon R9 390X lub lepsza
 • 9 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
PC
PS5
XSX
Switch