Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4PC
Okładka H-Hour: World's Elite (PC)

H-Hour: World's Elite

Ukierunkowana na rozgrywkę sieciową i współpracę w zespole taktyczna gra akcji autorstwa niezależnego studia Special Operations Forces.

Akcji | taktyczne | FPS | kooperacja

Okładka H-Hour: World's Elite (PC)

data premiery gry:

mar2019

PC PS4

H-Hour: World’s Elite to ukierunkowana na rozgrywkę sieciową i współpracę w zespole, taktyczna gra akcji autorstwa niezależnego studia Special Operations Forces. Główną siłą napędową zespołu jest David Sears, znany fanom gier FPS jako współtwórca dwóch pierwszych odsłon serii SOCOM na konsolę PlayStation 2.

Określana jako duchowy spadkobierca tejże serii, H-Hour czerpie z klasycznych, taktycznych strzelanin FPS, w których najważniejszym elementem rozgrywki jest maksymalny realizm. Aby wiernie odtworzyć realia prawdziwych operacji specjalnych, twórcy gry przebyli szereg szkoleń pod okiem doświadczonych żołnierzy, do których zalicza się również część pracowników studia z jego szefem, emerytowanym komandosem, na czele. W efekcie otrzymaliśmy grę, w której swobodne bieganie z bronią po polu bitwy szybko kończy się tragicznie, a jeden celny strzał może wyeliminować nas z dalszej gry. SOF Studios stanowczo odcina się od modelu współczesnych gier FPS, takich jak choćby cykl Call of Duty, w których pasek zdrowia samoczynnie się regeneruje. Realizmu H-Hour dodaje zaawansowany silnik fizyczny, symulujący balistykę pocisków.

H-Hour: World’s Elite oferuje zabawę w trybie jednoosobowym, koncentrując się jednak w szczególności na drużynowej rozgrywce multiplayer. Twórcy argumentują to faktem, iż w prawdziwym świecie nie ma miejsca dla samotnych bohaterów i tylko dzięki ścisłej współpracy zespołowej nasza misja może zakończyć się sukcesem. Komunikację z partnerami ułatwia interfejs, pozwalający zarówno na porozumiewanie się głosowe, jak i za pomocą specjalnego menu komend wizualnych. Wraz z grą otrzymujemy też specjalny zestaw narzędzi umożliwiających zarządzanie społecznością, tworzenie klanów itp. Sama rozgrywka toczy się na dedykowanych serwerach SOF Studios, oferujących dodatkowo szereg wskaźników i statystyk opisujących graczy.

Akcja gry ukazana jest z perspektywy pierwszoosobowej, choć otrzymujemy również możliwość przełączenia się w widok zza pleców, który pozwala na lepszą orientację w terenie. Przed każdą misją możemy wybrać mniejszą lub większą ilość sprzętu, cięższe lub lżejsze bronie i pancerze. Każdy z tych wyborów i kompromisów niesie ze sobą korzyści, jak np. zwiększona siła ognia, ale i wady – jak zmniejszona prędkość poruszania się, szybsze zmęczenie czy utrudnione widzenie peryferyjne.

Mocną stroną gry jest również doskonała oprawa dźwiękowa. Za warstwę muzyczną H-Hour odpowiada Penka Kouneva, mająca za sobą pracę m.in. przy takich tytułach jak Prince of Persia: The Forgotten Sands, Gears of War 3 czy Transformers: Revenge of the Fallen.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 36 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe H-Hour: World's Elite

18+

Wymagania sprzętowe H-Hour: World's Elite

PC Windows

Rekomendowane: Quad Core 3 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 670/Radeon HD 5970 lub lepsza, Windows 7/8/8.1 64-bit
Minimalne: Intel Core 2 Duo 2.6 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 570/2 GB Radeon HD 4870 X2 lub lepsza, Windows 7/8/8.1 64-bit

H-Hour: World's Elite - strzelanka współtwórcy serii SOCOM na pierwszym gameplayu

wiadomość8 stycznia 2014

Studio SOF, dowodzone przez Davida Searsa (główny projektant pierwszych odsłon serii SOCOM), opublikowało krótki materiał wideo z pierwszymi fragmentami rozgrywki z gry H-Hour: World's Elite.

H-Hour: World’s Elite – sukces Kickstartera taktycznej strzelanki twórcy SOCOM II
H-Hour: World’s Elite – sukces Kickstartera taktycznej strzelanki twórcy SOCOM II

wiadomość3 lipca 2013

Taktycznej strzelance H-Hour: World’s Elite udało się przekroczyć cel minimalny na serwisie Kickstarter. W osiągnięciu sukcesu pomogło m.in. ogłoszenie planów stworzenia wersji na PlayStation 4.

H-Hour: World’s Elite – ruszył Kickstarter taktycznej strzelanki głównego projektanta SOCOM II
H-Hour: World’s Elite – ruszył Kickstarter taktycznej strzelanki głównego projektanta SOCOM II

wiadomość10 czerwca 2013

Na serwisie Kickstarter ruszyła zbiórka na taktyczną strzelankę H-Hour: World’s Elite autorstwa zespołu SOF Studios. Produkcją zarządza główny projektant dwóch pierwszych odsłon cyklu SOCOM i gra ma być duchowym spadkobiercą tej serii.

PC
PS4