Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Grimm: Dark Legacy (PC)
OkładkaGrimm: Dark Legacy (PC)

Grimm: Dark Legacy PC

Survivalowe RPG z rozbudowanymi opcjami sieciowymi, wydane w modelu free-to-play. Oparta na motywach popularnego serialu telewizji NBC gra Grimm: Dark Legacy jest dziełem studia Artplant, twórców Battlestar Galactica Online.

RPG | zagraj za darmo | widok izometryczny | seriale TV | survival | sieciowe | MMO | crafting | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Grimm: Dark Legacy Premiera PC

wczesny dostęp

19maja2016

2listopada2016

producent: Artplant wydawca: Gamesco Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Grimm: Dark Legacy

Don't Starve

Sacrifice

How to Survive

Grimm: Dark Legacy to survivalowa gra RPG z rozbudowanymi opcjami sieciowymi, oparta na motywach popularnego serialu telewizji NBC, stanowiącego wariację na temat baśni braci Grimm. Tytuł, posiadający oficjalną licencję koncernu Universal, ukazał się w modelu free-to-play na platformie PC, a za jego powstanie odpowiada norweskie studio Artplant, autorzy ciepło przyjętego Battlestar Galactica Online.

Fabuła

We wspomnianym serialu telewizyjnym Grimm śledziliśmy losy niejakiego Nicka Burkhardta – policjanta z Portland, który odkrywa, że jest potomkiem prastarej grupy łowców znanych jako Grimm. Ich zadaniem jest dbanie o równowagę pomiędzy zwykłymi ludźmi oraz żyjącymi pomiędzy nimi istotami z baśni, określanymi mianem Wesenów. Fabuła gry osadzona została setki lat przed wydarzeniami ukazanymi w serialu, a podczas zabawy wcielamy się w postać niedoświadczonego Grimma, który, dysponując niewielką wiedzą i skromnym ekwipunkiem, stopniowo poznaje świat, w którym przyszło mu żyć i oswaja się z rolą, jaką dane mu jest pełnić.

Mechanika

Mechanika rozgrywki w Grimm: Dark Legacy budzić może skojarzenia z takimi produkcjami, jak Don’t Starve Together czy How to Survive. Świat gry podzielony jest na regiony, które odkrywamy stopniowo w miarę postępów rozgrywki. W każdym z nich możemy zajmować się swobodną eksploracją, pozyskiwaniem rozmaitych surowców i wchodzeniem w interakcje z napotkanymi postaciami niezależnymi. Od czasu do czasu możemy zaś powracać do miasteczek-hubów celem uzupełnienia zapasów oraz kupna i sprzedaży rozmaitych przedmiotów. Do ukończenia każdego z etapów niezbędne jest jednak wykonywanie konkretnych zadań. Początkowo są to proste czynności, takie jak zabicie określonej liczby zwierząt, zdobycie materiałów potrzebnych do stworzenia elementu ekwipunku czy przetrwanie przez określony czas. W miarę zdobywania potrzebnej wiedzy oraz coraz lepszego sprzętu, na późniejszych etapach gry czeka nas już jednak konfrontacja ze znacznie większymi wyzwaniami, a głównym celem staje się tropienie i zabijanie różnych rodzajów Wesenów, obdarzonych szeregiem unikalnych zdolności.

Istotnym elementem w grze jest aspekt survivalowy. Musimy nieustannie dbać o zapasy pożywienia, polując na rozmaite zwierzęta, zbierając jagody, grzyby itp. Nie zabrakło także obowiązkowego dla produkcji tego typu systemu rzemiosła. Po zdobyciu odpowiednich schematów możemy wytwarzać niezbędne przedmioty, wliczając w to przydatne w walce eliksiry oraz różne rodzaje broni, w sporej części wzorowanych na gadżetach znanych z serialu. Sama walka zrealizowana została w stylu przypominającym popularne hack-and-slashe, a każdy z przeciwników (zarówno zwierząt, jak i Wesenów) opisany został indywidualnymi parametrami, określającymi m.in. jego odporność czy typ zadawanych obrażeń. Podczas starć musimy być więc bardzo ostrożni, tym bardziej, że śmierć w grze jest dotkliwie karana – oznacza utratę całego ekwipunku zdobytego na danym obszarze.

Tryby gry

Choć zabawa w Grimm: Dark Legacy możliwa jest wyłącznie za pośrednictwem Internetu, gra nie jest typową produkcją sieciową, a raczej survivalowym RPG z opcją rozgrywki wieloosobowej. Przez większość czasu (zwłaszcza na początkowych etapach) z powodzeniem możemy sobie radzić w pojedynkę. W miarę postępów w grze oraz wzrostu poziomu trudności przeciwników możemy jednak sformować drużynę i we współpracy z innymi graczami pokonywać kolejne wyzwania.

Kwestie techniczne

Wydana na platformie PC gra Grimm: Dark Legacy odznacza się ciekawą, rysunkową oprawą graficzną, która pod względem stylistycznym ponownie przywodzi na myśl wspomnianą już serię Don’t Starve. Akcję obserwujemy w lekko izometrycznym widoku z góry, podobnie jak w klasycznych produkcjach spod znaku hack-and-slash. Niewątpliwym atutem dla wszystkich fanów serialu Grimm jest możliwość zdobycia wielu nowych, ciekawych informacji o samych Grimmach oraz różnych gatunkach Wesenów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe Grimm: Dark Legacy: Odpowiednia dla każdego wieku.

Grimm: Dark Legacy Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo 2.4 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce 8600/Radeon HD 4850 lub lepsza
 • 10 GB HDD
 • Windows Vista/7/8/8.1/10
 • Zalecane:
 • Intel Core i3 2.8 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce 9600/Radeon HD 3870 lub lepsza
 • 10 GB HDD
 • Windows Vista/7/8/8.1/10