Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweWPiOSXONEANDPC
Okładka Grim Legends 2: Song of the Dark Swan (WP)
OkładkaGrim Legends 2: Song of the Dark Swan (WP)

Mroczne Legendy 2

Grim Legends 2: Song of the Dark Swan | Mroczne Legendy 2: Czarny Łabędź

Druga część cyklu casualowych przygodówek Grim Legends, łączących motywy znanych baśni i legend z elementami horroru. Tym razem wcielamy się w postać uzdrowicielki, która zostaje wezwana do dotkniętej dziwną przypadłością królowej.

Przygodowe | ukryte przedmioty | casual | horror | elementy logiczne | polskie

Mroczne Legendy 2 Premiera

26wrz2014

PC

17lut2015

WP

25lut2015

AND

26mar2015

iOS

23cze2017

XONE

Grim Legends 2: Song of the Dark Swan to wydana na platformie PC, AND itd. casualowa gra przygodowa z ukrytymi obiektami, należąca do serii łączącej znane baśnie i legendy z elementami horroru. Cykl jest kolejnym tego typu przedsięwzięciem w dorobku zabrzańskiego studia Artifex Mundi, które w przeciągu kilku lat zdążyło wypracować sobie pozycję światowego lidera w popularnym gatunku gier typu HOPA.

Fabuła

Fabuła gry jest swobodną adaptacją klasycznej Baśni o Sześciu Łabędziach. Wcielamy się w postać sławnej uzdrowicielki, która zostaje wezwana do Orlej Stanicy celem odkrycia przyczyn tajemniczej choroby, na jaką zapadła młoda królowa. Wkrótce po jej przybyciu, z zamku znika mały książę, a królowa zostaje oskarżona o czarną magię i skazana na śmierć. Dzięki naszym zdolnościom odkrywamy, że prawdziwym winowajcą niewyjaśnionych wydarzeń jest skrywany sekret młodej królowej. Wciągnięci w wir pałacowych intryg, musimy udać się do zrujnowanego Królestwa Łabędzi i odkryć tajemnicę klątwy ciążącej nad panującą rodziną.

Mechanika

Mechanika rozgrywki podporządkowana jest rozwiązaniom typowym dla produkcji Artifex Mundi. Podczas zabawy przemierzamy kolejne lokacje sugestywnie oddanego, baśniowego świata, spotykając kilkanaście barwnych postaci oraz trzech wiernych towarzyszy, którzy kilkakrotnie wybawią nas z opresji. Twórcy przygotowali 23 wymagające mini-gry logiczno-zręcznościowe oraz 12 rozbudowanych scen z ukrytymi przedmiotami. W przerwach między kolejnymi zadaniami poznajemy kolejne elementy wciągającej historii fabularnej.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna gry na platformie PC, AND itd. stoi na wysokim poziomie, do którego zdążył nas przyzwyczaić rodzimy deweloper. Na grających czekają 33 bajecznie kolorowe, ręcznie rysowane lokacje oraz szereg scenek przerywnikowych. Oprócz edycji standardowej, twórcy przygotowali także wersję kolekcjonerską gry, wzbogaconą o bonusowy rozdział, specjalne znajdźki i osiągnięcia oraz całą masę materiałów dodatkowych.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Klasyfikacja PEGI Mroczne Legendy 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Mroczne Legendy 2 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium III 1.4 GHz
  • 1 GB RAM
  • 1.6 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8
PC
WP
AND
iOS
XONE