Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGMMOWWW
Okładka Gladiatus: Hero of Rome (WWW)

Gladiatus: Hero of Rome WWW

Gladiatus: Hero of Rome to darmowa, adresowana na przeglądarki internetowe gra z gatunku MMORPG stworzona przez niemiecką firmę Gameforge. Gracze wcielają się w role starożytnych gladiatorów walczących o sławę i bogactwo w fantastycznym, pełnym mitycznych potworów świecie.

RPG | zagraj za darmo

WWW
Okładka Gladiatus: Hero of Rome (WWW)

Polskie napisy

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji WWW:

15lipca2007

Gladiatus: Hero of Rome to propozycja firmy Gameforge dla wszystkich internautów, którym bliskie są klimaty takich filmów jak Spartakus i Gladiator. Gra przygotowana została w konwencji darmowego, przeglądarkowego MMORPG, umożliwiając wspólną zabawę tysiącom graczy z całego świata.

Akcja Gladiatus: Hero of Rome rozgrywa się w fantastycznym świecie, wzorowanym na starożytnym Rzymie. Gracze wcielają się w role nie znających strachu gladiatorów, którzy w antycznych koloseach walczą o sławę i bogactwa.

Gra bazuje na prostym założeniu rozwoju postaci, dzięki zdobywanemu wyposażeniu oraz sukcesywnie podnoszonym współczynnikom. Kluczem do sukcesu jest zdobywanie środków, pozwalających pokryć koszty szkolenia, kupić lepszą broń lub eliksiry.

Podstawą rozgrywki w Gladiatus: Hero of Rome są pojedynki toczone z innymi graczami. W przerwach można jednak odwiedzać chociażby dom aukcyjny, sklep, warsztat alchemika czy tawernę, albo eksplorować pełne niebezpieczeństw lokacje wokół miasta. Dobrym źródłem dochodów są także różnego rodzaju misje zlecane przez bohaterów niezależnych oraz praca opłacana według stawek zależnych od posiadanego poziomu doświadczenia.

Aspekt społecznościowy w grze to przede wszystkim gildie zrzeszające gladiatorów. Mogą one toczyć między sobą wojny, co przekłada się na szansę zdobycia dodatkowego doświadczenia i złota przez graczy. Gladiatus: Hero of Rome bazuje na warstwie tekstowej, dlatego elementy graficzne (w formie obrazków) stanowią jedynie dekorację.

Warto dodać, że wzorem kilku innych tytułów z oferty firmy Gameforge (m.in. BattleKnight), twórcy zdecydowali się wprowadzić w grze dodatkową, dostępną głównie za realne pieniądze walutę – rubiny. Można za nią kupować potężniejsze przedmioty i korzystać z ułatwień.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena gry 5.0 / 10 na podstawie 73 ocen czytelników.

Gry podobne do Gladiatus: Hero of Rome

Wymagania wiekowe Gladiatus: Hero of Rome

odpowiednia dla każdego wieku

Darmowe Gry (25 września - 1 października)
Darmowe Gry (25 września - 1 października)

wiadomość1 października 2011

Upominki za logowanie w grze Wolni Farmerzy, dożynkowe atrakcje w Zielonym Imperium, nowy serwer w Gladiatusie i gramy w Urban Rivals. Zapraszamy do lektury!

Darmowe Gry - wiadomości (4-10 września)

wiadomość10 września 2011

10 milionów zarejestrowanych w Zoomumbie, aktualizacja w grze Gladiatus, promocje i nowe opcje w Free Aqua Zoo, a także gramy w World of Soccer. Zapraszamy do lektury!