Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGWWW
Okładka Gladiatus: Hero of Rome (WWW)
OkładkaGladiatus: Hero of Rome (WWW)

Gladiatus: Hero of Rome WWW

Gladiatus: Hero of Rome to darmowa, adresowana na przeglądarki internetowe gra z gatunku MMORPG stworzona przez niemiecką firmę Gameforge. Gracze wcielają się w role starożytnych gladiatorów walczących o sławę i bogactwo w fantastycznym, pełnym mitycznych potworów świecie.

RPG | zagraj za darmo | starożytny Rzym | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gladiatus: Hero of Rome Premiera WWW

15lipca2007

producent: Gameforge AG wydawca: Gameforge AG Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Gladiatus: Hero of Rome

Drakensang Online

Gladiatorzy 2

BattleKnight

Gladiatus: Hero of Rome to propozycja firmy Gameforge dla wszystkich internautów, którym bliskie są klimaty takich filmów jak Spartakus i Gladiator. Gra przygotowana została w konwencji darmowego, przeglądarkowego MMORPG, umożliwiając wspólną zabawę tysiącom graczy z całego świata.

Akcja Gladiatus: Hero of Rome rozgrywa się w fantastycznym świecie, wzorowanym na starożytnym Rzymie. Gracze wcielają się w role nie znających strachu gladiatorów, którzy w antycznych koloseach walczą o sławę i bogactwa.

Gra bazuje na prostym założeniu rozwoju postaci, dzięki zdobywanemu wyposażeniu oraz sukcesywnie podnoszonym współczynnikom. Kluczem do sukcesu jest zdobywanie środków, pozwalających pokryć koszty szkolenia, kupić lepszą broń lub eliksiry.

Podstawą rozgrywki w Gladiatus: Hero of Rome są pojedynki toczone z innymi graczami. W przerwach można jednak odwiedzać chociażby dom aukcyjny, sklep, warsztat alchemika czy tawernę, albo eksplorować pełne niebezpieczeństw lokacje wokół miasta. Dobrym źródłem dochodów są także różnego rodzaju misje zlecane przez bohaterów niezależnych oraz praca opłacana według stawek zależnych od posiadanego poziomu doświadczenia.

Aspekt społecznościowy w grze to przede wszystkim gildie zrzeszające gladiatorów. Mogą one toczyć między sobą wojny, co przekłada się na szansę zdobycia dodatkowego doświadczenia i złota przez graczy. Gladiatus: Hero of Rome bazuje na warstwie tekstowej, dlatego elementy graficzne (w formie obrazków) stanowią jedynie dekorację.

Warto dodać, że wzorem kilku innych tytułów z oferty firmy Gameforge (m.in. BattleKnight), twórcy zdecydowali się wprowadzić w grze dodatkową, dostępną głównie za realne pieniądze walutę – rubiny. Można za nią kupować potężniejsze przedmioty i korzystać z ułatwień.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 5 / 10 na podstawie 83 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Gladiatus: Hero of Rome: Odpowiednia dla każdego wieku.