Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka GhostControl Inc (PC)
OkładkaGhostControl Inc (PC)

GhostControl Inc PC

GhostControl Inc to strategia rozgrywana w systemie turowym, w której akcja ukazana jest z perspektywy izometrycznej. Gracze obejmują kontrolę nad firmą pogromców duchów. Ich zadaniem jest wypełnianie misji i rozwój biznesu.

Strategiczne | ekonomiczne | turowe | widok izometryczny | duchy

GhostControl Inc Premiera PC

13grudnia2013

producent: bumblebee wydawca: Application Systems Heidelberg Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do GhostControl Inc

XCOM: Enemy Unknown

UFO2: Extraterrestrials

Xenonauts

GhostControl Inc to turowa strategia o prowadzeniu firmy zajmującej się chwytaniem duchów. Grę opracowało studio Application Systems.

Gracze wcielają się we właściciela nowo założonego przedsiębiorstwa, którego pracownicy zajmują się mniej więcej tym samym, co bohaterowie filmowej serii Pogromcy duchów (ang. Ghostbusters). Naszym biznesem jest więc głównie oczyszczanie nawiedzonych domów z nadnaturalnych istot. Gra podchodzi do swojej tematyki w luźny i bardzo humorystyczny sposób. Akcja osadzona została na terenie Londynu, więc podczas zabawy możemy zwiedzić wiele najsłynniejszych miejsc w tym mieście.

Rozgrywka toczy się systemie turowym. Zadaniem gracza jest głównie rozwijanie firmy. W tym celu werbujemy pracowników, podnosimy ich kwalifikacje oraz dbamy o pozyskiwanie coraz lepszego sprzętu. Nasze przedsiębiorstwo nie jest monopolistą na rynku, oprócz niego w mieście działa wiele konkurencyjnych drużyn łowców duchów, które kontrolowane są przez sztuczną inteligencję. Podczas zabawy co pewien czas otrzymujemy informację o nadprzyrodzonej aktywności. Wtedy pakujemy drużynę do samochodu i rozpoczynamy wyścig z konkurencją. Zlecenie otrzymuje zespół, który dotrze na miejsce jako pierwszy.

Podczas samych misji rozgrywka pozostaje w systemie turowym, a my obejmujemy dowództwo nad każdym łowcą z osobna. Do naszej dyspozycji oddano spory arsenał różnego rodzaju uzbrojenia oraz pułapek. Jednocześnie musimy dbać o wyrządzenie jak najmniejszych zniszczeń, gdyż koszty naprawy są odejmowane od rachunku za nasze usługi. Pomiędzy misjami zajmujemy się rozbudową bazy. Za zarobione pieniądze możemy kupić dodatkowy ekwipunek i samochody, zatrudnić kolejnych pracowników, wyposażyć nowe pomieszczenia lub też przenieść firmę do większego budynku. Gra oferuje obszerną galerię różnego rodzaju duchów, zaś każdy z nich wymaga nieco innej strategii schwytania. Zmusza to graczy do elastycznego rozwoju firmy i nabywania różnego rodzaju sprzętu, nie tylko tego najpotężniejszego.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe GhostControl Inc: Odpowiednia dla każdego wieku.