Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360
Okładka GEON: Emotions (X360)

GEON: Emotions X360

Połączenie gry logicznej oraz dynamicznej zręcznościówki. Przejmujemy kontrolę nad jedną z ośmiu różnych kostek, symbolizujących tytułowe uczucia, zbierając znajdujące się na planszy kolorowe kulki.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka GEON: Emotions (X360)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

1października2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

GEON: emotions jest połączeniem gry logicznej oraz wyjątkowo dynamicznej zręcznościówki, stawiającej nie tylko na konieczność szybkiego podejmowania decyzji, ale i na dobre rozeznania w trójwymiarowym środowisku, w którym prowadzona jest zabawa. Jest to także tytuł, w którym duży nacisk położono na współzawodnictwo, czy to ze sztuczną inteligencją, czy z innymi graczami. Opisywana gra jest jednym z pierwszych tytułów opracowanych przez niewielką brytyjską firmę Strawdog Studios. Jest to zarazem pierwsza gra koncernu Eidos, którą zdecydowano się przygotować wyłącznie z myślą o klientach usługi sieciowej Xbox Live Arcade. Jak można się więc łatwo domyślić, gra ukazała się jedynie na konsolę Xbox 360.

W trakcie zabawy przejmujemy kontrolę nad jedną z ośmiu różnych sześciennych kostek, symbolizujących tytułowe uczucia, takie jak zazdrość, strach, pasja, gniew, melancholia czy odwaga. Zadaniem gracza jest przystępowanie do pojedynków rozgrywanych na w pełni trójwymiarowych arenach. Musimy zbierać charakterystyczne kulki o nazwie E-motes. Jest to bowiem jednoznaczne ze zdobywaniem życiodajnej energii. W pojedynku biorą oczywiście udział co najmniej dwie kostki, a wygrywa ta osoba, która jako pierwsza zdoła zebrać pięć kulek.

Jednocześnie bardzo istotną rolę odgrywa rozsądne używanie równolegle zbieranych power-up’ów. Każdy z tych upgrade’ów może w pozytywny sposób wpłynąć na zachowanie sterowanwej kostki, lecz jest to też zazwyczaj okupione jakimś kosztem. Z myślą o pojedynczym graczu przygotowano trzy tryby zabawy. W trybie Duel przystępujemy do walki ze sztuczną inteligencją, próbując zebrać wspomniane kulki. W Time Attack ścigamy się oczywiście z czasem. Zbierane w trakcie zabawy medale pozwalają ponadto na odblokowanie jednej z ośmiu różnych mini-gier.

Producent nie zapomniał też o sympatykach potyczek multiplayer. Do pojedynczego pojedynku może przystąpić dwóch graczy. Mogą się oni bawić na podzielonym ekranie lub w Sieci. Przewidziano także zabawy dla czterech graczy, w których dzielą się oni na dwie rywalizujące ze sobą drużyny. Gracze mogą wybierać pomiędzy trzema trybami multiplayer – Duel, Team Geon oraz Last Man Standing. Oprawa wizualna gry jest bardzo dopracowana. Tyczy się to zarówno często zmieniającego się otoczenia, jak i szczegółowo animowanych kostek.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran     Liczba graczy: 1-4  

Gry podobne do GEON: Emotions

Klasyfikacja PEGI GEON: Emotions

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe GEON: Emotions

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Gra GEON: Emotions od dziś w ofercie Xbox LIVE Arcade
Gra GEON: Emotions od dziś w ofercie Xbox LIVE Arcade

wiadomość19 września 2007

Niedawno do oferty Xbox LIVE Arcade trafiła psychodeliczna strzelanina Space Giraffe. Od dzisiaj posiadacze X360 mają możliwość pobrania kolejnej, niemniej szalonej i kolorowej produkcji – dzieła Strawdog Studios zatytułowanego GEON: Emotions.

Microsoft ogłasza letni line-up gier na Xbox LIVE Arcade
Microsoft ogłasza letni line-up gier na Xbox LIVE Arcade

wiadomość7 sierpnia 2007

Microsoft zapowiadając grę, która jutro trafi do oferty Xbox LIVE Arcade, zdradził również swoje plany dotyczące produkcji, jakie w kolejnych tygodniach lata będą udostępnione graczom w ramach tego serwisu. Wśród nich znajdą się zarówno tytuły sprzed lat jak i nowe, przygotowane specjalnie z myślą o XBLA gry.

Eidos zapowiada swoją pierwszą grę na XBLA
Eidos zapowiada swoją pierwszą grę na XBLA

wiadomość19 lipca 2007

Brytyjska korporacja Eidos Interactive ujawniła dziś, że pracująca dla niej firma Strawdog Studios rozpoczęła developing produktu zatytułowanego GEON: Emotions. Przeznaczeniem zręcznościówki tworzonej z myślą o konsoli X360 będzie zasilenie oferty usługi Xbox Live Arcade.