Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Garbage Truck Simulator 2011 (PC)

Symulator Śmieciarki PC

Garbage Truck Simulator 2011 | Müllabfuhr-Simulator 2011

Niszowy symulator pozwalający na pokierowanie pracą załogi obsługującej śmieciarkę. Naszym zadaniem jest jeżdżenie po mieście, zbieranie śmieci, a na końcu ich wywóz na wysypisko. Autorzy zadbali o pełen realizm jazdy i konieczność przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Symulacje | samochodowe | maszyny i urządzenia

PC Windows
Okładka Garbage Truck Simulator 2011 (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

3grudnia2010

1kwietnia2011

pudełko PL

Garbage Truck Simulator 2011 to kolejna odsłona serii ukazującej codzienną pracę załogi śmieciarki. Właściwa rozgrywka podzielona jest na kilka zasadniczych etapów. Pierwszym z nich jest zawsze dotarcie do kolejnego miejsca pobrania śmierci. Gra wymusza działanie w oparciu o przydzielony grafik, a do nawigacji po mieście wykorzystywany jest system GPS. Niezwykle istotną cechą gry jest konieczność przestrzegania obowiązujących przepisów ruchu drogowego (jazda właściwym pasem ruchu, utrzymywanie dozwolonej prędkości itp.), których łamanie jest surowo karane. Po dotarciu do miejsca docelowego należy zaparkować śmieciarkę w odpowiednim miejscu i przystąpić do załadunku śmieci. Gracz może wcielić się w dowolnego śmieciarza, nie tylko w postać kierowcy ciężarówki. Po odwiedzeniu wszystkich punktów kontrolnych konieczne jest dotarcie śmieciarką do miejsca rozładunku.

Opisywana produkcja posiada niezbyt skomplikowany model ekonomiczny. Wykonywanie kolejnych zadań oraz obklejanie śmieciarki reklamami pozwala na gromadzenie cennej gotówki. Pieniądze można przeznaczać nie tylko na dokonywanie usprawnień ciężarówki czy na wymianę modelu na inny (pięć śmieciarek do wyboru), ale także na zakup większej liczby pojazdów, już w całości kontrolowanych przez sztuczną inteligencję. Doprowadza to oczywiście do dalszego rozwoju prowadzonej firmy sprzątającej. W miarę upływu czasu zmieniają się także nieco rodzaje zbieranych śmieci, gdyż oprócz standardowych domostw odwiedza się też między innymi fabryki, zajmując się wywożeniem toksycznych odpadków.

Oprawa wizualna gry doczekała się licznych usprawnień w stosunku do zeszłorocznej edycji. Producent położył przede wszystkim duży nacisk na zbudowanie rozległego i zróżnicowanego terenu działań. Oprócz licznych obszarów zurbanizowanych są to też teraz między innymi obwodnice i odcinki autostrad, dzięki którym szybciej i prościej można docierać w wyznaczone miejsca. Ładniej wykonane zostały także wnętrza prowadzonych śmieciarek, których wygląd można poddawać nieznacznym modyfikacjom. Dzięki zaawansowanemu modelowi uszkodzeń wszelkie stłuczki z innymi autami czy elementami otoczenia pozostawiają widoczne ślady na karoserii sterowanej śmieciarki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 6,7 / 10 na podstawie 125 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,99 PLN

Gry podobne do Symulator Śmieciarki

Klasyfikacja PEGI Symulator Śmieciarki

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Symulator Śmieciarki

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 1.5 GB HDD
  • Windows XP SP3/Vista/7
Rozpoczęła się Wielka Zimowa Wyprzedaż Symulatorów - gry tańsze nawet o 50%
Rozpoczęła się Wielka Zimowa Wyprzedaż Symulatorów - gry tańsze nawet o 50%

wiadomość1 lutego 2012

Dzisiaj wystartowała Wielka Zimowa Wyprzedaż Symulatorów. Do końca miesiąca możecie zakupić nawet o 50% taniej wiele pecetowych gier z serii Symulatorów wydawanych w naszym kraju przez firmę Techland.