Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Woodcutter Simulator (PC)

Symulator Prac Leśnych PC

Woodcutter Simulator

Symulator Prac Leśnych to wyprodukowana przez firmę UIG Entertainment gra symulacyjna z elementami strategii ekonomicznej. Gracz wciela się w rolę zarządcy firmy zajmującej się wycinką drzew i obróbką drewna.

Symulacje

PC Windows
Okładka Woodcutter Simulator (PC)

producent: UIG Entertainment

wydawca: Layernet

wydawca PL: Techland

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30lipca2010

22marca2012

pudełko PL

Woodcutter Simulator to symulator współczesnego drwala. Co ciekawe, zabawa nie ogranicza się wyłącznie do mało skomplikowanego ścinania drzew, gdyż równie istotne jest sprostanie różnorakim wymaganiom stawianym przez klientów.

Ogólny schemat rozgrywki jest bardzo zbliżony do innych tytułów symulacyjno-strategicznych wydanych przez niemiecką firmę Layernet. Tryb kariery składa się z jedenastu misji o rosnącym poziomie trudności. Każda z nich zawiera kilka lub kilkanaście zadań, którym należy sprostać w wyznaczonym przez grę limicie czasowym. Zabawę rozpoczyna się od realizowania niewielkich zamówień, dotyczących między innymi usuwania pojedynczych drzew z parków czy ogrodów. Z czasem pojawiają się jednak coraz trudniejsze zadania, związane chociażby z pozyskiwaniem dużych ilości drewna czy masową wycinką drzew z myślą o planowanej w tym miejscu budowie. Tego typu wyzwania wymagają już zaangażowania niemałej siłej roboczej i skorzystania z bardziej wyspecjalizowanego sprzętu.

Właściwa rozgrywka dzieli się na kilka etapów. Pierwszym z nich jest oczywiście ścięcie wybranych drzew. Nie musi się to jednak odbywać jedynie z użyciem wyposażonych w klasyczne siekiery drwali, gdyż do tego zadania mogą zostać oddelegowane maszyny wyposażone w specjalne piły. Ścięte drzewa należy niekiedy z wykorzystaniem odpowiednich ciągników dostarczyć do tartaku, przenieść z pomocą dźwigu na specjalną taśmę, a pozyskane pocięte kawałki przetransportować ciężarówkami do miejsc docelowych. Gra pozwala na przejęcie w dowolnym momencie zabawy kontroli nad każdą z posiadanych maszyn, którymi steruje się z użyciem klawiatury oraz myszki.

Opisywana produkcja cechuje się dość zaawansowanym silnikiem graficznym, pozwalającym na swobodne przemieszczanie się po obszarach wykonywania kolejnych misji. Zadania zaliczane są o różnych porach dnia i nocy, a sprawę dodatkowo mogą utrudniać dynamicznie zmieniające się warunki pogodowe (m.in. deszcz i śnieg). Woodcutter Simulator korzysta z dobrodziejstw technologii PhysX, dbającej o realistyczną fizykę świata gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 101 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Symulator Prac Leśnych

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Symulator Prac Leśnych

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 500 MB HDD
  • Windows Me/2000/XP/Vista