Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4
Okładka Fracked (PS4)
OkładkaFracked (PS4)

Fracked PS4

Widowiskowa gra akcji FPP, stworzona od podstaw z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej. W Fracked wcielamy się w bohatera, który biega, zjeżdża na nartach, skacze ze spadochronem i wspina się na przeszkody terenowe, w międzyczasie ostrzeliwując się z przeciwnikami.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | strzelanki | przygodowe gry akcji | PlayStation VR | rzeczywistość wirtualna | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fracked Premiera PS4

20sierpnia2021

PSN

20sierpnia2021

producent: nDreams wydawca: nDreams Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Fracked

Farpoint

Firewall: Zero Hour

Blood & Truth

Fracked jest widowiskową grą akcji, opracowaną od podstaw z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej. Produkcja została stworzona przez firmę nDreams, mającą w swoim portfolio między innymi takie pozycje, jak Shooty Fruity, The Assembly czy Phantom: Covert Ops. Wśród źródeł inspiracji dla tego projektu autorzy wymieniają między innymi takie filmy, jak Szklana pułapka oraz Robocop.

Fabuła

Fracked przenosi nas do ulokowanej wysoko w górach placówki technologicznej. Miejsce to opanowała armia tytułowych Fracked – uzbrojonych po zęby szaleńców, potrafiących podróżować między wymiarami i dysponujących umysłem roju. Bohater, w którego się wcielamy, jest jedynym, który może stawić im czoła, a zarazem ostatnią nadzieją dla świata.

Mechanika

W Fracked akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Wyjątkowo dynamiczna i efektowna rozgrywka kładzie nacisk przede wszystkim na eliminację hord przeciwników. Podczas starć musimy kryć się za osłonami i mieć oczy dookoła głowy, gdyż adwersarze często próbują atakować z góry, flankować, a także zachodzić nas od tyłu. W Fracked widowiskowa jest również eksploracja. Poszczególne poziomy przemierzamy bowiem nie tylko na piechotę, lecz również na nartach, wspinając się, czy też robiąc bardziej szalone rzeczy, jak skoki spadochronowe. Czasami w trakcie wykonywania tych czynności jesteśmy atakowani przez nieprzyjaciół, co potęguje wartką akcję.

Tym co wyróżnia opisywany tytuł na tle większości innych gier tego typu, jest fakt, że podczas zabawy nieustannie mamy pełną kontrolę nad bohaterem. Poruszając głową, rozglądamy się, a korzystając z kontrolerów ruchowych, samodzielnie przeładowujemy broń, wspinamy się na przeszkody terenowe, a także sterujemy postacią w trakcie jazdy na nartach.

Kwestie techniczne

Fracked wymaga do działania zarówno gogli VR, jak i dedykowanych kontrolerów ruchowych. Barwną grafikę gry wykonano w technice cel-shading.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Fracked: 16+