Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCX360
Okładka Flotilla (PC)
OkładkaFlotilla (PC)

Flotilla

Trójwymiarowa strategia turowa rozgrywająca się w przestrzeni kosmicznej. Bierzemy udział w starciach niewielkich flot, kupujemy ulepszenia dla posiadanych statków kosmicznych oraz podejmujemy liczne decyzje mające wpływ na dalszy rozwój fabuły.

Strategiczne | science fiction | turowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Flotilla to niezależna produkcja stworzona przez studio Blendo Games. Rozgrywka opiera się na systemie turowych starć toczących się w trójwymiarowej przestrzeni kosmicznej. W trybie przygodowym gracz obejmuje początkowo kontrolę nad stosunkowo słabą grupą statków kosmicznych, które z czasem ulepsza wykonując kolejne misje i gromadząc gotówkę. Fabułę poznajemy z krótkich opisów okraszonych zabawnymi ilustracjami. W trakcie zabawy napotykamy między innymi świnie czy kurczaki będące kosmicznymi piratami. Na każdym kroku gracz jest zmuszony do podjęcia decyzji mających wpływ na dalszy rozwój wydarzeń.

Większość czasu spędzamy na starciach z wrogą flotą, które odbywają się w zmodyfikowanym systemie turowym znanym m.in. z gry Frozen Synapse. Oznacza to, że obie strony jednocześnie podejmują decyzje, a następnie obserwują ich efekt w czasie rzeczywistym. Każda tura została podzielona na kilka elementów: ruch, obrót, wybór priorytetowego celu itp. Walki wymagają umiejętności myślenia taktycznego, gdyż trzeba sprawnie wymanewrować przeciwnika i skierować ostrzał w kierunku słabiej opancerzonych części statków. Frontalny atak jest skuteczny w bardzo niewielkim stopniu z powodu barier ochronnych.

Flotilla posiada tryb kooperacji dla dwóch graczy. Mogą oni wspólnie brać udział w zabawie na podzielonym ekranie. Dodatkowo przygotowano tryb potyczki, w którym możemy się zmierzyć zarówno z przeciwnikami sterowanymi przez sztuczną inteligencję, jak i ze znajomym.

Oprawa graficzna gry prezentuje się ubogo. Dominuje utrzymane w brązowo-pomarańczowym odcieniu tło. Statki kosmiczne oraz asteroidy złożone są z niewielkiej ilości brył. Ścieżka muzyczna składa się głównie ze spokojnych, klasycznych utworów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Flotilla: Odpowiednia dla każdego wieku.

Flotilla Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 32 MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • 80 MB HDD
  • Windows 2000/XP/Vista/7
PC
X360