Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka FIFA Manager 07 (PC)

FIFA Manager 07 PC

Następna odsłona jednej z najbardziej cenionych serii menadżerów piłkarskich. Doświadczeni programiści z EA Sports jak co roku dołożyli wszelkich starań, aby nawiązać równorzędną walkę z odwiecznymi rywalami: w tym przypadku Championship Manager 2007 oraz Football Manager 2007.

Sportowe | manager | piłka nożna

PC Windows
Okładka FIFA Manager 07 (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

3listopada2006

3listopada2006

pudełko PL

Następna odsłona jednej z najbardziej cenionych serii menadżerów piłkarskich. Doświadczeni programiści z EA Sports jak co roku dołożyli wszelkich starań, aby nawiązać równorzędną walkę z odwiecznymi rywalami: w tym przypadku Championship Manager 2007 oraz Football Manager 2007.

Bodaj najciekawszą i najbardziej intrygującą opcją omawianej pozycji jest możliwość wykreowania własnego piłkarza, którego następnie intensywnie trenujemy, aż zdobędzie on umiejętności zapewniające mu miejsce w podstawowej jedenastce swojego zespołu. Chociaż pomysł łączenia opcji menadżerskich ze zręcznościowymi nie jest zupełnie nowy (bardzo podobny system mogliśmy ujrzeć już w połowie lat dziewięćdziesiątych, w grze Player Manager 2; także legendarny Sensible World of Soccer zdobył olbrzymią popularność dzięki nieco podobnej opcji kariery), to twórcy gier nie byli specjalnie skłonni, by wykorzystywać go w swoich tytułach. Dzięki temu jednak jest to rozwiązanie na tyle świeże i nowatorskie, że z pewnością powinno przyciągnąć uwagę także graczy nie gustujących w skomplikowanych i złożonych grach menadżerskich. Oczywiście, gdy już załapiemy się do składu na mecz, sami kierujemy poczynaniami naszego ulubieńca, w trybie 3D Match Mode. Jeśli nie chcemy się ograniczać tylko do jednego piłkarza, bawimy się trybem Match To Match, w którym kolejne mecze możemy rozgrywać różnymi piłkarzami, o ile zdobyliśmy odpowiedni poziom tzw. Manager Rating, uprawniający do kontrolowania danych zawodników.

Jeśli mimo wszystko lepiej czujemy się na ławce trenerskiej, niźli na trawiastej murawie, również nie będziemy mogli narzekać na nudę czy brak opcji. Jest tutaj wszystko, co w dobrym menadżerze być powinno, m.in.: rozbudowany system transferów i wypożyczeń, baczne obserwowanie młodych graczy z zespołów juniorskich, czy możliwość zawierania porozumień między klubami w zakresie dalekosiężnej wymiany zawodników. Piłkarzy chętnych do gry w naszym zespole z pewnością nie brakuje, jednak to od naszego doświadczenia i trenerskiego nosa zależy, czy utworzymy bandę ofiar, czy też drużynę marzeń. Nie obejdzie się bez dobrania odpowiedniej taktyki na każdy mecz i ustawienia każdego zawodnika w odpowiednim miejscu, a w przypadku gdy rywal nas czymś zaskoczy, szybkiej modyfikacji formacji zespołu. Gdy opracowana przez nas piłkarska machina zacznie święcić sukcesy, o nasze trenerskie talenty zaczną upominać się inne kluby, składając na nasze biurko lukratywne oferty – warto więc konsekwentnie monitorować zainteresowanie naszą osobą na rynku trenerskim, aby nie podejmować zbyt pochopnych lub nerwowych decyzji pod koniec sezonu.

Bardzo istotnym czynnikiem, pośrednio wpływającym na grywalność tego typu pozycji, jest sztuczna inteligencja osobników kontrolowanych przez procesor – zarówno piłkarzy na boisku, jak i trenerów na ławce. W tej kwestii dostrzegamy znaczną poprawę względem edycji zeszłorocznej, co pozytywnie wpływa na doznania graczy mających kontakt z poprzednią odsłoną. Także wizualizacja meczu została przygotowana niezwykle efektownie i pieczołowicie, oddając w ręce gracza pełną swobodę w ustawieniach kamery. Rodzynkiem jest także bardzo rozbudowany edytor zawodników, klubów i lig, pozwalający kardynalnie zmieniać rzeczywistość zawartą w FIFA Manager 07.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 DVD

Ocena gry 8.3 / 10 na podstawie 645 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 139 PLN

Klasyfikacja PEGI FIFA Manager 07

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe FIFA Manager 07

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 1.3 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 32MB (GeForce 2 lub lepsza), 3.5 GB HDD, Windows 2000/XP

FIFA Manager 08 już jesienią, także po polsku!
FIFA Manager 08 już jesienią, także po polsku!

wiadomość5 lipca 2007

Zgodnie z informacjami ujawnionymi przez koncern Electronic Arts, współpracujące z nim kolońskie studio Bright Future pracuje już nad kolejną odsłoną serii FIFA Manager. Pozycja nosząca w tytule numerek 08 ukaże się na europejskim rynku jesienią. Produkt zostanie wydany w sześciu wersjach językowych, w tym również po polsku.

Szczegóły nt. FIFA Manager 07: Extra Time
Szczegóły nt. FIFA Manager 07: Extra Time

wiadomość8 stycznia 2007

Po upływie czterech dni od naszych pierwszych informacji, dotyczących rozszerzenia gry FIFA Manager 07, możemy przekazać Wam świeże doniesienia na temat nadchodzącego dodatku. Przypomnijmy, że add-on ten ujrzy światło dzienne na przełomie lutego i marca bieżącego roku, a dystrybuowany będzie za opłatą (dla Wielkiej Brytanii 9,95 GBP, czyli około 56 PLN) poprzez internetowy system EA Link.

Zbliża się dodatek do FIFA Manager 07

wiadomość4 stycznia 2007

Spośród dostępnych na rynku managerów futbolowych wielu graczy wybrało pozycję o tytule FIFA Manager 07, czyli najnowszą odsłonę serii ze stajni korporacji Electronic Arts. Specjalnie dla zagorzałych entuzjastów piłki nożnej w ujęciu menedżerskim ta ostatnia firma szykuje rozszerzenie wspomnianego produktu, noszące nazwę Extra Time.