Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka FIFA Manager 07 (PC)
OkładkaFIFA Manager 07 (PC)

FIFA Manager 07 PC

Następna odsłona jednej z najbardziej cenionych serii menadżerów piłkarskich. Doświadczeni programiści z EA Sports jak co roku dołożyli wszelkich starań, aby nawiązać równorzędną walkę z odwiecznymi rywalami: w tym przypadku Championship Manager 2007 oraz Football Manager 2007.

Sportowe | manager | piłka nożna

Kolekcja gier
Obserwuj grę

FIFA Manager 07 Premiera PC

3listopada2006

pudełko PL

3listopada2006

producent: EA Sports wydawca: Electronic Arts Inc. wydawca PL: Electronic Arts Polska Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Następna odsłona jednej z najbardziej cenionych serii menadżerów piłkarskich. Doświadczeni programiści z EA Sports jak co roku dołożyli wszelkich starań, aby nawiązać równorzędną walkę z odwiecznymi rywalami: w tym przypadku Championship Manager 2007 oraz Football Manager 2007.

Bodaj najciekawszą i najbardziej intrygującą opcją omawianej pozycji jest możliwość wykreowania własnego piłkarza, którego następnie intensywnie trenujemy, aż zdobędzie on umiejętności zapewniające mu miejsce w podstawowej jedenastce swojego zespołu. Chociaż pomysł łączenia opcji menadżerskich ze zręcznościowymi nie jest zupełnie nowy (bardzo podobny system mogliśmy ujrzeć już w połowie lat dziewięćdziesiątych, w grze Player Manager 2; także legendarny Sensible World of Soccer zdobył olbrzymią popularność dzięki nieco podobnej opcji kariery), to twórcy gier nie byli specjalnie skłonni, by wykorzystywać go w swoich tytułach. Dzięki temu jednak jest to rozwiązanie na tyle świeże i nowatorskie, że z pewnością powinno przyciągnąć uwagę także graczy nie gustujących w skomplikowanych i złożonych grach menadżerskich. Oczywiście, gdy już załapiemy się do składu na mecz, sami kierujemy poczynaniami naszego ulubieńca, w trybie 3D Match Mode. Jeśli nie chcemy się ograniczać tylko do jednego piłkarza, bawimy się trybem Match To Match, w którym kolejne mecze możemy rozgrywać różnymi piłkarzami, o ile zdobyliśmy odpowiedni poziom tzw. Manager Rating, uprawniający do kontrolowania danych zawodników.

Jeśli mimo wszystko lepiej czujemy się na ławce trenerskiej, niźli na trawiastej murawie, również nie będziemy mogli narzekać na nudę czy brak opcji. Jest tutaj wszystko, co w dobrym menadżerze być powinno, m.in.: rozbudowany system transferów i wypożyczeń, baczne obserwowanie młodych graczy z zespołów juniorskich, czy możliwość zawierania porozumień między klubami w zakresie dalekosiężnej wymiany zawodników. Piłkarzy chętnych do gry w naszym zespole z pewnością nie brakuje, jednak to od naszego doświadczenia i trenerskiego nosa zależy, czy utworzymy bandę ofiar, czy też drużynę marzeń. Nie obejdzie się bez dobrania odpowiedniej taktyki na każdy mecz i ustawienia każdego zawodnika w odpowiednim miejscu, a w przypadku gdy rywal nas czymś zaskoczy, szybkiej modyfikacji formacji zespołu. Gdy opracowana przez nas piłkarska machina zacznie święcić sukcesy, o nasze trenerskie talenty zaczną upominać się inne kluby, składając na nasze biurko lukratywne oferty – warto więc konsekwentnie monitorować zainteresowanie naszą osobą na rynku trenerskim, aby nie podejmować zbyt pochopnych lub nerwowych decyzji pod koniec sezonu.

Bardzo istotnym czynnikiem, pośrednio wpływającym na grywalność tego typu pozycji, jest sztuczna inteligencja osobników kontrolowanych przez procesor – zarówno piłkarzy na boisku, jak i trenerów na ławce. W tej kwestii dostrzegamy znaczną poprawę względem edycji zeszłorocznej, co pozytywnie wpływa na doznania graczy mających kontakt z poprzednią odsłoną. Także wizualizacja meczu została przygotowana niezwykle efektownie i pieczołowicie, oddając w ręce gracza pełną swobodę w ustawieniach kamery. Rodzynkiem jest także bardzo rozbudowany edytor zawodników, klubów i lig, pozwalający kardynalnie zmieniać rzeczywistość zawartą w FIFA Manager 07.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 655 głosów czytelników.

FIFA Manager 07 cena w dniu premiery: 139 PLN

Klasyfikacja PEGI FIFA Manager 07

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

FIFA Manager 07 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1.3 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 32MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • 3.5 GB HDD
  • Windows 2000/XP