Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka FIFA Manager 07: Extra Time (PC)

FIFA Manager 07: Extra Time PC

FIFA Manager 07: Extra time to pozycja bardzo unikalna a właściwie to jedyna w swoim rodzaju. Mamy bowiem do czynienia z pierwszym w historii dodatkiem do gier z serii FIFA Manager. Rozszerzenie możemy nabyć poprzez internetowy system EA link.

To jest dodatek do gry FIFA Manager 07.

Sportowe | manager | piłka nożna

PC Windows
Okładka FIFA Manager 07: Extra Time (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

22lutego2007

FIFA Manager 07: Extra time to pozycja bardzo unikalna a właściwie to jedyna w swoim rodzaju. Mamy bowiem do czynienia z pierwszym w historii dodatkiem do gier z serii FIFA Manager. Rozszerzenie możemy nabyć poprzez internetowy system EA Store.

Najważniejsza nowość jaką spotykamy w FIFA Manager 07: Extra time to dodanie zupełnie nowego trybu zabawy. Teraz możemy zająć się zarządzaniem w nieco mniejszej skali: zamiast brać się od razu za sterowanie całym klubem mamy szansę wcielić się w rolę menedżera pojedynczego piłkarza (coś w rodzaju agenta i trenera w jednym). Zaczynamy oczywiście od stworzenia głównego bohatera: nadajemy imię i nazwisko, określamy charakter i przydzielamy parametry odzwierciedlające umiejętności gracza. A potem zabieramy się do pracy mającej uczynić z naszego podopiecznego gwiazdę największych stadionów świata. To czy zmierzamy w dobrym kierunku najlepiej widać po zakończeniu sezonu rozgrywkowego. Wtedy to sporządzane są wszelkiego rodzaju rankingi i zestawienia, a piłkarze szeregowani są według umiejętności: czyniący postępy idą w górę tabeli, a ci którzy popełnili błędy osuwają się w dół klasyfikacji. Jest to dla gracza doskonały wskaźnik umożliwiający sprawdzenie, które elementy rzemiosła piłkarskiego opanowaliśmy doskonale, a gdzie potrzebne są korekty i nowe pomysły.

Kolejna grupa nowości to już typowe postępowanie w stylu „dodajmy więcej tego co już było”. Tak więc mamy do czynienia z:

  • Rozbudowanymi statystykami – jeszcze większa ilość parametrów opisujących piłkarzy; trzydzieści nowych screenów ze statystykami (zwiększających ogólną liczbę tabel do ponad stu); dwadzieścia nowych screenów opisujących zmiany parametrów w trakcie sezonu; wykresy analizujące możliwe zdarzenia na pięć kolejek przed końcem sezonu; dodatkowe wykresy porównujące poczynania rywali w pucharach (szczególnie w fazie knock out); nowe analizy spotkania (pojawiające się w następnym dniu po meczu),
  • Nowymi możliwościami kontaktu z zawodnikami – zwiększenie ilości możliwych dialogów: teraz rozmawiamy z całym zespołem, z poszczególnymi piłkarzami lub też kapitanem zespołu. W razie potrzeby można również zorganizować spotkanie z właścicielem klubu,
  • Nowe stadiony – zwiększono ogólną liczbę dostępnych stadionów. Pojawiają się obiekty między innymi Arsenalu Londyn, Benfiki Lizbona, Vfb Stuttgart, Bayernu Monachium, AS Romy czy Azteca Stadium. Co więcej teraz możemy decydować także o podpisywaniu nowych umów sponsorskich oraz sprzedaży powierzchni reklamowej na stadionach.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Ocena gry 7.8 / 10 na podstawie 75 ocen czytelników.

Klasyfikacja PEGI FIFA Manager 07: Extra Time

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe FIFA Manager 07: Extra Time

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 1.3 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 32MB (GeForce 2 lub lepsza), 3.5 GB HDD, Windows 2000/XP

FIFA Manager 07: Extra Time - zapowiedź

Przed premierą 19 lutego 2007, 07:17

Wielu fanów jako jeden z najważniejszych minusów ostatniej odsłony FM uważało słaby i niedopracowany tryb 3D. Najprawdopodobniej programiści poszli po rozum do głowy, ponieważ na niemieckim oficjalnym forum gry pojawiła się informacja (póki co niepotwierdzona) że gra będzie zawierała w sobie dwa patche, stworzone przez niemieckich fanów gry Klausa Rasmussena i Karstena Wenze. Niestety istnieją podejrzenia, że nawet jeśli patche te zostaną wprowadzone do gry, to jedynie w niemieckojęzycznej wersji. Miejmy nadzieję, że tak się nie stanie, bo z tego co pisali niemieccy fani gry można wywnioskować, że patche są naprawdę nieźle opracowane. Na wspomnianym już forum pracownik EA podał, że edytor trybu 3D zostanie udostępniony dopiero jakiś czas po premierze Extra Time, w Internecie. Szkoda, że nie będzie edytora w samym dodatku.