Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka FIFA 2002 (PC)
OkładkaFIFA 2002 (PC)

FIFA 2002 PC

Następna adaptacja popularnej symulacji piłki nożnej w wydaniu 2002 umożliwia rozgrywki w najważniejszych ligach świata oraz udział w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2002. Dostępnych jest ponad 75 licencjonowanych drużyn narodowych oraz 16 lig, m.in.

Sportowe | piłka nożna

Kolekcja gier
Obserwuj grę

FIFA 2002 Premiera PC

15października2001

pudełko PL

25października2001

producent: EA Sports wydawca: Electronic Arts Inc. wydawca PL: Cenega S.A.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Kolejna adaptacja jednej z najlepszych gier sportowych o piłce nożnej z EA Sports. W porównaniu z poprzednią edycją grafika w grze nie uległa znaczącym zmianom. Poprawiono i ulepszono za to wiele aspektów samej gry na boisku, jeszcze bardziej zbliżając symulację do rzeczywistości. Przykładowo, teraz możliwe jest dokładne 40-metrowe podanie do napastników z pominięciem drugiej linii oraz mierzone dośrodkowanie ze skrzydła na wchodzącego ze środka boiska napastnika. Dostępnych jest ponad 75 licencjonowanych drużyn narodowych oraz 16 lig, m.in. angielska Premier League, niemiecka Bundesliga, hiszpańska Premiera Division, francuska LNF czy amerykańska Major League Soccer (MLS).

Do wyboru mamy wiele trybów gry, takich jak mecz towarzyski, liga, własne rozgrywki oraz eliminacje do Mistrzostw Świata. Możemy rozgrywać pojedyncze mecze, lub cały sezon z kwalifikacjami do Mistrzostw Świata 2002. ten ostatni umożliwia przeprowadzanie grupowych spotkań kwalifikacyjnych drużynami narodowymi. Wprowadzono Innowacyjny system podań umożliwiający posyłanie piłki po ziemi lub górą, z możliwością podkręcania strzałów. Nowy model dryblingu i blokowania, w którym czas i kąt blokowania decyduje o pozostaniu przy piłce. Mamy również możliwość dostosowania kontroli gry do własnych potrzeb z dowolnym definiowaniem klawiszy oraz przycisków joysticka.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 1602 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI FIFA 2002

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.