Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka FIFA 2002 (PC)

FIFA 2002 PC

Następna adaptacja popularnej symulacji piłki nożnej w wydaniu 2002 umożliwia rozgrywki w najważniejszych ligach świata oraz udział w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2002. Dostępnych jest ponad 75 licencjonowanych drużyn narodowych oraz 16 lig, m.in.

Sportowe | piłka nożna

PC Windows
Okładka FIFA 2002 (PC)

producent: EA Sports

wydawca PL: Cenega S.A.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15października2001

25października2001

pudełko PL

Kolejna adaptacja jednej z najlepszych gier sportowych o piłce nożnej z EA Sports. W porównaniu z poprzednią edycją grafika w grze nie uległa znaczącym zmianom. Poprawiono i ulepszono za to wiele aspektów samej gry na boisku, jeszcze bardziej zbliżając symulację do rzeczywistości. Przykładowo, teraz możliwe jest dokładne 40-metrowe podanie do napastników z pominięciem drugiej linii oraz mierzone dośrodkowanie ze skrzydła na wchodzącego ze środka boiska napastnika. Dostępnych jest ponad 75 licencjonowanych drużyn narodowych oraz 16 lig, m.in. angielska Premier League, niemiecka Bundesliga, hiszpańska Premiera Division, francuska LNF czy amerykańska Major League Soccer (MLS).

Do wyboru mamy wiele trybów gry, takich jak mecz towarzyski, liga, własne rozgrywki oraz eliminacje do Mistrzostw Świata. Możemy rozgrywać pojedyncze mecze, lub cały sezon z kwalifikacjami do Mistrzostw Świata 2002. ten ostatni umożliwia przeprowadzanie grupowych spotkań kwalifikacyjnych drużynami narodowymi. Wprowadzono Innowacyjny system podań umożliwiający posyłanie piłki po ziemi lub górą, z możliwością podkręcania strzałów. Nowy model dryblingu i blokowania, w którym czas i kąt blokowania decyduje o pozostaniu przy piłce. Mamy również możliwość dostosowania kontroli gry do własnych potrzeb z dowolnym definiowaniem klawiszy oraz przycisków joysticka.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 1583 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI FIFA 2002

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
FIFA 2002 - recenzja gry
FIFA 2002 - recenzja gry

Recenzja 22 listopada 2001, 09:51

Jak zwykle w serii FIFA nie brakuje tutaj największych gwiazd piłki nożnej grających w znanych klubach. Mamy dostęp do szerokiej gamy zespołów z kilkunastu znaczących lig i to nie tylko europejskich ale również amerykańskiej MLS Soccer, chińskiej AFC czy koreańskiej K-League. Co prawda, raczej z oczywistych powodów, nie ma polskiej Extraklasy, ale wśród zespołów Reszty Świata znalazły się dwa najlepsze zespoły z sezonów 1999/2000 oraz 2000/2001: Wisła Kraków i Polonia Warszawa. Nie możemy więc pobawić się na rodzimym podwórku w rozgrywanie sezonu ligowego, ale mamy okazję wypróbować nasze drużyny w europejskich rozgrywkach pucharowych (co dotychczas wychodziło im raczej nieudolnie). Przy polskich drużynach szczególnie dobrze widać nakład pracy włożony przez autorów w grę. Twarze i postury zawodników oddane są z dużą pieczołowitością, dzięki czemu bez problemu możemy odróżnić kędzierzawego Tomasza Kulawika z charakterystycznym wąsikiem od krótkowłosego Szymkowiaka, czy drobnego Frankowskiego. Doskonale oddano też ulubiony pstrokato-złoty ubiór Artura Sarnata, chociaż trochę trudniej rozpoznać go po twarzy. Rzecz jasna podobieństwo jeszcze bardziej uderza u znanych gwiazd zagranicznych, gdzie bez problemu rozpoznamy charakterystyczne sylwetki Edgara Davidsa, Zinedine Zidana, Patricka Kluiverta czy Luise Figo.