Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS1
Okładka Fear Effect 2: Retro Helix (PS1)

Fear Effect 2: Retro Helix PS1

Niezwykły miks wielu różnych gatunków, który stanowi prequel do wydanego w 2000 roku Fear Effect. Produkcja łączy w sobie elementy survival horroru i gry akcji, udanie wplatając w nie mechaniki znane z RPG-ów i gier logicznych.

Przygodowe | science fiction | survival horror | przygodowe gry akcji

Sony PlayStation 1
Okładka Fear Effect 2: Retro Helix (PS1)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS1:

21lutego2001

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Przygotowany przez studio Kronos Digital Entertainment prequel hitu z 2000 roku. Produkcja przynosi szereg usprawnień i nowych elementów, jednocześnie zachowując specyficzny styl oryginału. Gra raz jeszcze przybliża historię mieszającą wątki szpiegowskie, science fiction i nadprzyrodzone.

Fabuła

Hongkong, rok 2048. Panująca na świecie pandemia wirusa EINDS zmienia dotychczasowy porządek. Organizacje przestępcze zyskują ogromne wpływy. W tych realiach czwórka bohaterów, najemniczki Hana i Rain, były żołnierz Glas oraz zabójca Deke, próbują jakoś egzystować, podejmując się kolejnych zleceń. Wkrótce cała czwórka zostaje wplątana w intrygę, która sprawi, że ich losy się skrzyżują, a oni sami zmierzą się z siłami nadprzyrodzonymi. Retro Helix opowiada o losach postaci przed wydarzeniami przedstawionymi w oryginalnym Fear Effect.

Mechanika

Retro Helix ponownie bazuje na mechanice eksploracji znanej z wielu innych wydanych na PS1 survival horrorów. Akcja prezentowana jest z umiejscowionych w konkretnych punktach kamer, a bohaterowie poruszają się według specyficznego modelu, w którym zachowują się niczym czołg – mogą jedynie przesuwać się w przód i tył, a także obracać, by zmienić kierunek biegu. Od wielu konkurentów kontynuację Fear Effect odróżnia jednak dużo wyższe tempo zabawy i większe nastawienie na akcję. Kierowani przez graczy bohaterowie muszą stawić czoła dziesiątkom rozmaitych wrogów, od najemników po roboty i istoty nadprzyrodzone. Do walki z nimi wykorzystać mogą dziesiątki elementów ekwipunku, jak pistolety, karabiny, wyrzutnie rakiet czy rozmaite bronie stanowiące wytwór wyobraźni autorów.

Produkcja Kronos Digital Entertainment oferuje dużo dłuższy czas zabawy w stosunku do poprzedniczki. Zachęca też do wielokrotnego przechodzenia podstawowego wątku fabularnego, by zdobyć specjalne bronie, odkryć wszystkie sekrety i poznać kilka przygotowanych zakończeń. Retro Helix nie jest też całkowicie liniowy, na co wpływ mają momenty, w których gracz musi podjąć konkretną, wpływającą na dalszą część przygody decyzję.

Kwestie techniczne

Fear Effect: Retro Helix ponownie wyróżnia się stylistyką i oprawą audiowizualną. Futurystyczny świat przyszłości, w którym przeplatają się elementy science fiction i religijne, przedstawiony jest poprzez niezwykłe połączenie renderowanych plansz i cel-shade’owych projektów postaci. Kontynuacja jest przeznaczona dla dorosłych odbiorców i zawiera wiele kontrowersyjnych wątków oraz scen.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Fear Effect 2: Retro Helix

Wymagania wiekowe Fear Effect 2: Retro Helix

18+