Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka FarHome (PC)

FarHome PC

Strzelanka VR w realiach science fiction, w której wcielamy się w członków elitarnego oddziału wojskowego, walczącego z obcymi formami życia na niezbadanej planecie. Gra jest przeznaczona do zabawy w pojedynkę lub w kooperacji. Odpowiada za nią studio DevCube.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | kooperacja | Oculus Rift | strzelanki | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna

PC Windows
Okładka FarHome (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

5kwietnia2018

wczesny dostęp

wrzesień2020

wrzesień2020

Steam

FarHome to pierwszoosobowa strzelanka przeznaczona dla gogli rzeczywistości wirtualnej. Gra ukazała się na platformie PC, a za jej stworzenie odpowiedzialne jest studio DevCube, które wcześniej pomagało przy Men of War: Assault Squad 2.

Fabuła

Akcja FarHome rozgrywa się na początku XXIV wieku, kiedy to ludzie rozpoczęli poszukiwania nowego domu. Gracze wcielają się w członków elitarnej jednostki wojskowej towarzyszącej wielkiej ekspedycji, której celem jest założenie baz i przygotowanie portali na nowych planetach, co umożliwi ich późniejsze skolonizowanie przez mieszkańców Ziemi. Niestety na miejscu okazuje się, że globy opanowane są przez agresywne istoty.

Mechanika

FarHome zostało zaprojektowane z myślą o zabawie w samotności lub we współpracy z innymi graczami. Rozgrywka podzielona jest na dwa główne elementy – eksplorację oraz walkę. Podczas zwiedzania zróżnicowanych i otwartych lokacji (m.in. dżungla, pustynia i statek kosmiczny) napotykamy na przeciwników, z którymi radzimy sobie przy użyciu broni palnej. W zależności od wybranej klasy postaci zyskujemy dostęp do innych narzędzi, w tym karabinów, działek laserowych czy automatycznych wieżyczek. Większość przeciwników nie stoi na zaawansowanym poziomie rozwoju; słabą siłę rażenia nadrabiają zróżnicowaniem i odpornością na rozmaite typy ataków oraz liczebnością – zazwyczaj musimy sobie poradzić z całą hordą kosmicznych stworzeń.

Rozgrywka jest szybka i zręcznościowa, ale deweloperzy starali się jak najlepiej przystosować ją pod wirtualną rzeczywistość, dając graczom m.in. różne możliwości poruszania się. Można normalnie chodzić i biegać, teleportować się na duże odległości czy też skakać na krótkie. Dzięki temu można w pewnym stopniu dostosować gameplay do własnych preferencji.

Kwestie techniczne

Do produkcji FarHome wykorzystano technologię Unreal Engine od firmy Epic Games. Popularny silnik znany jest z wielu innych tytułów – od strzelanki Gears of War 4, przez battle royale Fortnite, aż po bijatykę Tekken 7.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 107,99 PLN

Gry podobne do FarHome

Wymagania wiekowe FarHome

12+

Wymagania sprzętowe FarHome

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7-6700K 4.0 GHz, 16 GB RAM, karta grafiki 8 GB GeForce GTX 1070 lub lepsza, Windows 7/8/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i5-4590 3.3 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 lub lepsza, Windows 7 64-bit