Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Fantasy General II (PC)

Fantasy General II PC

Fantasy General II: Invasion | Fantasy General 2

Turowa strategia bitewna w klimacie fantasy, która stanowi kontynuację kultowej produkcji firmy SSI z lat 90. XX wieku. Zabawa w Fantasy General II koncentruje się na toczeniu potyczek przy wykorzystaniu bogatego wyboru jednostek.

Strategiczne | fantasy | turowe | multiplayer | strategiczne wojenne

PC Windows
Okładka Fantasy General II (PC)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

5września2019

5września2019

Steam

Fantasy General II to turowa strategia koncentrująca się na bitwach rozgrywanych w dużej skali. Grę opracowało studio Owned by Gravity. Jest to kontynuacja klasycznego Fantasy General ekipy Strategic Simulations Inc. (SSI) z 1996 roku, który był spin-offem przebojowej marki Panzer General.

Fabuła

Gra ponownie przenosi nas do fantastycznej krainy Aer. Akcja rozpoczyna się trzysta lat po wydarzeniach z pierwszej części. Wcielamy się w syna wodza jednego z plemion barbarzyńców. Będziemy musieli udowodnić swoje talenty wojenne ojcu oraz radzie klanów, walcząc z armiami Imperium wspomaganymi przez siły ciemności oraz opowiadające się po jego stronie graniczne klany.

Mechanika

Tak jak pierwowzór, Fantasy General II koncentruje się na turowych bitwach toczonych w dużej skali. Gracze mogą dowodzić ponad 75 typami jednostek, wśród których pojawiają się zarówno zwykłe oddziały, jak i potężni bohaterowie dysponujący wieloma unikalnymi zdolnościami.

W naszej armii znajdują się zarówno ludzie, jak i fantastyczne istoty. Istotną rolę odgrywa także wykorzystywanie zaklęć i magicznego ekwipunku. Na przebieg potyczek wpływają takie również takie elementy jak ukształtowanie terenu, morale armii i jej wyposażenie oraz magia.

W trakcie kampanii nasi podwładni gromadzą doświadczenie. Dlatego kluczowym elementem jest ograniczanie strat podczas potyczek, gdyż poległych weteranów zastępują znacznie mniej skuteczni nowicjusze.

Tryby gry

Fantasy General II oferuje zarówno tryb dla pojedynczego gracza, jak i rozgrywki wieloosobowe, pozwalające na zmierzenie się z innymi graczami.

Kwestie techniczne

Gra może pochwalić się miłą dla oka, kolorową, trójwymiarową oprawą graficzną.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 142,99 PLN

Wymagania wiekowe Fantasy General II

12+

Wymagania sprzętowe Fantasy General II

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne: Dual Core i3-2100T 2.5 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 560 lub lepsza, 2.2 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit
  • Zalecane: Quad Core i5-2400S 2.5 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 3 GB GeForce GTX 1060 / 4 GB Radeon RX 470, 2.2 GB HDD, Windows 10 64-bit
Fantasy General 2 - nadchodzi kontynuacja spin-offa serii Panzer General
Fantasy General 2 - nadchodzi kontynuacja spin-offa serii Panzer General

wiadomość9 kwietnia 2019

Firma Slitherine i studio Owned by Gravity zapowiedziały Fantasy General II, czyli kontynuację klasycznej turowej strategii z lat 90. ubiegłego wieku. Ruszyły już zapisy na beta-testy, a autorzy udostępnili wymagania sprzętowe gry.