Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 kwietnia 2019, 09:22

autor: Adrian Werner

Fantasy General 2 - nadchodzi kontynuacja spin-offa serii Panzer General

Firma Slitherine i studio Owned by Gravity zapowiedziały Fantasy General II, czyli kontynuację klasycznej turowej strategii z lat 90. ubiegłego wieku. Ruszyły już zapisy na beta-testy, a autorzy udostępnili wymagania sprzętowe gry.

Fantasy General II ukaże się w tym roku. - Fantasy General 2 - nadchodzi kontynuacja spin-offa serii Panzer General - wiadomość - 2019-04-10
Fantasy General II ukaże się w tym roku.
FANTASY GENERAL II W SKRÓCIE:
 1. Deweloper gry: Owned by Gravity
 2. Wydawca: Slitherine
 3. Gatunek: strategia
 4. Platforma: PC
 5. Data premiery: 2019 r.

Firma Slitherine sprawiła nam sporą niespodziankę, zapowiadając grę Fantasy General II, czyli kontynuację turowej strategii z 1996 roku autorstwa studia Strategic Simulations, która była spin-offem marki Panzer General. Produkcja zmierza wyłącznie na PC i ukaże się w tym roku. Sprzedawana będzie m.in. w serwisach Steam i GOG.com.

Projekt powstaje w studiu Owned by Gravity. Autorzy mają w planach obszerną betę. Jeśli jesteście zainteresowani wzięciem udziału w testach, to powinniście udać się na oficjalną stronę i zarejestrować się. Zanim to zrobicie, warto zaznajomić się z wymaganiami sprzętowymi.

Minimalne wymagania sprzętowe:

 1. Procesor: Dual Core 2,7 GHz
 2. Pamięć RAM: 8 GB
 3. Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 1050 Ti 4 GB lub AMD Radeon RX560 4 GB
 4. Miejsce na dysku: 2 GB
 5. System operacyjny: Windows 10

Rekomendowane wymagania sprzętowe:

 1. Procesor: Quad Core 3.2 GHz
 2. Pamięć RAM: 16 GB
 3. Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 1060 6 GB lub AMD Radeon RX470 8 GB
 4. Miejsce na dysku: 2 GB
 5. System operacyjny: Windows 10

Gra ponownie przeniesie nas do fantastycznej krainy Aer. Akcja rozpocznie się trzysta lat po wydarzeniach z pierwszej części. Wcielimy się w syna wodza jednego z plemion barbarzyńców. Będziemy musieli udowodnić swoje talenty wojenne ojcu oraz radzie klanów, walcząc z armiami Imperium, wspomaganymi przez siły ciemności.

Tak jak pierwowzór, Fantasy General II skoncentruje się na turowych bitwach toczonych w dużej skali. Gracze będą mogli dowodzić ponad 75 typami jednostek, wśród których pojawią się zarówno zwykłe oddziały, jak i potężni bohaterowie dysponujący wieloma unikalnymi zdolnościami. Na przebieg potyczek wpłyną takie elementy jak ukształtowanie terenu, morale armii i jej wyposażenie oraz magia.

W trakcie kampanii nasi podwładni będą gromadzili doświadczenie. Dlatego kluczowym elementem ma być ograniczanie strat podczas potyczek, gdyż poległych weteranów zastąpią znacznie mniej skuteczni nowicjusze. W naszej armii znajdą się zarówno ludzie, jak i fantastyczne istoty. Istotną rolę odegra także wykorzystywanie zaklęć i magicznego ekwipunku.

 1. Oficjalna strona gry
 2. Zapisy na betę

Ostatnia aktualizacja: 2019-04-09

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Fantasy General II

Fantasy General II