Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Faeland (PC)
OkładkaFaeland (PC)

Faeland PC

Platformówka typu metroidvania, w której wcielamy się w utalentowanego myśliwego starającego się uratować królestwo przed zagładą. Akcja rozgrywa się w fantastycznym świecie pełnym ludzi, orków i innych istot.

Akcji | fantasy | platformówki | elementy RPG | 2D | metroidvania | crowdfunding | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Faeland Premiera PC

październik2021

Steam

październik2021

producent: Talegames wydawca: Talegames Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Faeland na platformę PC to gra stworzona przez amerykańskie studio Talegames, które rozpoczęło prace nad nią już w 2013 roku. W późniejszym czasie studio otrzymało pomoc od firmy Square Enix (Square Enix Collective).

Fabuła

Akcja dzieje się w fantastycznym świecie, w którym żyją zarówno ludzie, jak i fantastyczne istoty oraz mroczne siły. Gracze poznają losy Sama – utalentowanego myśliwego, który mieszka w małej chatce w lesie. Pewnego dnia zostaje zaatakowany przez bandę trollów i orków. Na szczęście udaje mu się ujść z życiem, ale cała sytuacja jest dopiero początkiem wielkiej przygody, w której stawką będzie przetrwanie całego królestwa.

Mechanika

Faeland to dwuwymiarowa gra platformowa typu metroidvania inspirowana klasycznymi produkcjami z ery 8-bitowych konsol. Gatunek ten charakteryzuje się tym, że akcja rozgrywa się w otwartym świecie, ale nie mamy dostępu do całości od samego początku. Do kolejnych miejsc możemy się bowiem dostać dopiero po uzyskaniu nowych mocy. Nie inaczej jest w przypadku Faeland. Eksplorowanie świata nie sprowadza się jednak tylko do zdobywania umiejętności, gdyż podczas przygody napotykamy rozmaite postacie, z którymi możemy rozmawiać, otrzymując cenne wskazówki i poznając historię. Ponadto zdobywamy pieniądze przeznaczane na zakup lepszego wyposażenia oraz rozwiązujemy zagadki.

Naturalnie w Faeland nie brakuje walki. W zależności od posiadanej broni (m.in. noże, sztylety, miecze i włócznie) prowadzimy ją nieco inaczej – każde narzędzie mordu ma swoje mocne i słabe strony.

Deweloperzy przygotowali kilka zróżnicowanych lokacji składających się na jeden duży świat. W trakcie przygody odwiedzamy m.in. las, jaskinie, lochy czy też zamki.

Kwestie techniczne

Twórcy Faeland na platformę PC starali się odwzorować grafikę starych produkcji, ale bez związanych z nią ograniczeń. Gra została więc stworzona w technice pixel art, ale oferuje płynną animację, szeroką paletę barw oraz oczywiście obsługę wysokich rozdzielczości.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.6 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Faeland: Odpowiednia dla każdego wieku.