Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Extermination (1999) (PC)

Exterminacja PC

Extermination (1999)

Polski RTS umożliwiający prowadzenie walk na wielu frontach jednocześnie oraz transport wojsk i zasobów między zdobytymi koloniami.

Strategiczne | RTS

PC Windows
Okładka Extermination (1999) (PC)

producent: Techland

wydawca PL: Techland

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

5lipca1999

5lipca1999

pudełko PL

Polska gra strategiczna z gatunku RTS, w której walkę o dominację we wszechświecie toczą ze sobą ludzie i obcy. W grze udało się połączyć dynamiczną grę wojenną z rozbudowanymi elementami ekonomicznymi. Exterminacja jest jedną wielką wojną, gdzie brak jest podziału na sztucznie wyreżyserowane potyczki. Imperium rozrasta się z misji na misję, a sukces przyszłych kampanii zależy od dobrego wykorzystania korzyści płynących z poprzednich podbojów. Niejednokrotnie zaistnieje potrzeba przesyłania transportów z wojskiem z obszarów już opanowanych, na tereny objęte nowym ogniem walk.

Oprócz możliwości transportu wojsk i zasobów między zdobytymi koloniami, gra oferuje także szereg innych możliwości takich jak wprowadzenie sferycznych map planet wymuszających dużo szersze planowanie ataków i obrony czy zdobywanie silnie ufortyfikowanych budynków wroga od środka. W grze oddano do dyspozycji gracza ponad 120 zróżnicowanych jednostek. Ponadto gracz ma możliwość zrealizowania 200 projektów technologicznych pozwalających ma szereg ulepszeń zarówno w sferze budowli jaki i jednostek. Gra może toczyć się na wielu planetach jednocześnie, a wróg może przypuścić atak na tereny, które zostały już uprzednio opanowane.

Prowadzenie walki na kilku frontach jednocześnie, wymaga perspektywicznego myślenia i planowania, zmuszając gracza do maksymalnego wysiłku umysłowego. Dodatkowo, całe środowisko gry, począwszy od modeli jednostek, a na budynkach i otoczeniu skończywszy, przedstawione jest z wielką dbałością o szczegóły.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 364 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 69 PLN

Gry podobne do Exterminacja

Wymagania wiekowe Extermination (1999)

12+

Wymagania sprzętowe Exterminacja

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 300MHz
  • 64MB RAM