Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS1
Okładka Evil Dead: Hail to the King (PS1)

Evil Dead: Hail to the King

Bazująca na filmowej sadze „Martwe zło” produkcja, która przedstawia dalsze losy bohaterskiego Asha. Tytuł jest survival horrorem, który wykorzystuje sprawdzone mechanizmy i motywy charakterystyczne dla całego gatunku.

Przygodowe | survival horror | horror | filmy | przygodowe gry akcji

Okładka Evil Dead: Hail to the King (PS1)

producent: Heavy Iron Studios

wydawca: THQ Inc.

data premiery gry:

5gru2000

PS1

28mar2001

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Evil Dead: Hail to the King to mroczny survival horror, który oparto na filmowym uniwersum Martwego zła. Produkcja bazuje na utartych motywach i stanowi klon takich wyznaczników gatunku z końcówki lat 90. XX wieku, jak seria Resident Evil.

Fabuła

Od czasów wydarzeń przedstawionych w filmie Armia ciemności minęło osiem lat. Ashley „Ash” Williams wrócił do dawnej pracy i związał się ze współpracowniczką Jenny. Od pewnego czasu dręczą go jednak koszmary, będące wynikiem dawnych spotkań z demonami i potężną księgą, Necromiconem. Ukochana, chcąc pomóc mu poradzić sobie z przeszłością, proponuje wspólną wyprawę do domku profesora Knowby’ego, gdzie przed laty Ash stawił czoła istotom z innego wymiaru. Niespodziewanie na miejscu zło wraca i porywa Jenny. Ash musi raz jeszcze stanąć do walki.

Mechanika

Evil Dead: Hail to the King to survival horror, w którym akcja prezentowana jest w statystycznych ujęciach kamery, identycznie jak w serii Resident Evil. Kierowany przez graczy Ash, próbując uratować uprowadzoną ukochaną, musi zwiedzić różne obszary, rozwiązać kilka zagadek logicznych i pokonać dziesiątki napotkanych potworów. Autorzy starali się zadbać o różnorodność bestiariusza. Na herosa czekają potężne demony, zombi, a także opętane zwierzęta i ludzie, które stosują różne taktyki walki i mają określone mocne i słabe strony. W pojedynkach z nimi gracz może wykorzystywać przymocowaną do ręki Williamsa piłę łańcuchową, która z każdym atakiem zużywa cenne paliwo, a także broń białą i palną. Dodatkowo do dyspozycji bohatera są przydatne akcesoria. Najważniejszy z nich jest Converter. Pozwala zmieniać znalezione w trakcie eksploracji przedmioty na paliwo, amunicję lub środki lecznicze.

Kwestie techniczne

Evil Dead: Hail to the King łączy prerenderowane tła z trójwymiarowymi modelami postaci. Tytuł jest utrzymany w specyficznej stylistyce, w której dominują elementy gore i czarnego humoru. W rolę Asha ponownie wcielił się aktor Bruce Campbell, który nagrał kilkanaście kwestii na potrzeby gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 3,6 / 10 na podstawie 57 głosów czytelników.

Gry podobne do Evil Dead: Hail to the King

Wymagania wiekowe Evil Dead: Hail to the King

16+

Wymagania sprzętowe Evil Dead: Hail to the King

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 300MHz
  • 64MB RAM
  • 8 MB akcelerator 3D
Evil Dead: Hail to the King - recenzja gry
Evil Dead: Hail to the King - recenzja gry

Recenzja 6 listopada 2001, 10:20

Co pewien czas na naszej drodze stają potężni bossowie. Można ich w zasadzie podzielić na dwie grupy. Pierwsza z nich to tylko mocniejsze odmiany normalnych potworków. Dobra broń i unikanie walki w zwarciu na takich osobników w zupełności wystarczą. Druga grupa bossów sprawia już natomiast niemałe problemy. Aby ich pokonać trzeba się uciec do jakiejś z góry ustalonej taktyki walki. I tak niektórych bossów możemy zabić tylko i wyłącznie wylewając na nich jakąś żrącą substancję, innych z kolei można atakować tylko w pewnych momentach albo z określonej broni. Bossowie są bardzo zróżnicowani. Mamy tu między innymi ogromnego pająka, który przed przemianą udawał bezbronną staruszkę (!), przerośniętą a zarazem mięsożerną roślinkę, rycerza, wzmocnione odmiany szkieletorków (m.in. z piłami, toporkami) czy też wrogo do nas nastawione demony. Na szczęście nie wszystkie osobliwości jakie napotkamy w czasie gry będą z góry do nas wrogo nastawione, niektórym osobom będziemy musieli pomóc albo wykonać jakiś miniquest. Porządnie zdenerwował mnie natomiast fakt, że ogromna większość takich osobników to zdrajcy, którzy swoją prawdziwą naturę ujawniają dopiero gdy Ash zrobi to o co prosili...

PC
PS1