Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS1PC
Okładka Evil Dead: Hail to the King (PS1)
OkładkaEvil Dead: Hail to the King (PS1)

Evil Dead: Hail to the King

Bazująca na filmowej sadze „Martwe zło” produkcja, która przedstawia dalsze losy bohaterskiego Asha. Tytuł jest survival horrorem, który wykorzystuje sprawdzone mechanizmy i motywy charakterystyczne dla całego gatunku.

Przygodowe | survival horror | horror | filmy | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Evil Dead: Hail to the King Premiera

5gru2000

PS1

28mar2001

PC

producent: Heavy Iron Studios wydawca: THQ Inc.

Gry podobne do Evil Dead: Hail to the King

Clock Tower

Resident Evil 2 (1998)

Clock Tower II: The Struggle Within

Evil Dead: Hail to the King to mroczny survival horror, który oparto na filmowym uniwersum Martwego zła. Produkcja bazuje na utartych motywach i stanowi klon takich wyznaczników gatunku z końcówki lat 90. XX wieku, jak seria Resident Evil.

Fabuła

Od czasów wydarzeń przedstawionych w filmie Armia ciemności minęło osiem lat. Ashley „Ash” Williams wrócił do dawnej pracy i związał się ze współpracowniczką Jenny. Od pewnego czasu dręczą go jednak koszmary, będące wynikiem dawnych spotkań z demonami i potężną księgą, Necromiconem. Ukochana, chcąc pomóc mu poradzić sobie z przeszłością, proponuje wspólną wyprawę do domku profesora Knowby’ego, gdzie przed laty Ash stawił czoła istotom z innego wymiaru. Niespodziewanie na miejscu zło wraca i porywa Jenny. Ash musi raz jeszcze stanąć do walki.

Mechanika

Evil Dead: Hail to the King to survival horror, w którym akcja prezentowana jest w statystycznych ujęciach kamery, identycznie jak w serii Resident Evil. Kierowany przez graczy Ash, próbując uratować uprowadzoną ukochaną, musi zwiedzić różne obszary, rozwiązać kilka zagadek logicznych i pokonać dziesiątki napotkanych potworów. Autorzy starali się zadbać o różnorodność bestiariusza. Na herosa czekają potężne demony, zombi, a także opętane zwierzęta i ludzie, które stosują różne taktyki walki i mają określone mocne i słabe strony. W pojedynkach z nimi gracz może wykorzystywać przymocowaną do ręki Williamsa piłę łańcuchową, która z każdym atakiem zużywa cenne paliwo, a także broń białą i palną. Dodatkowo do dyspozycji bohatera są przydatne akcesoria. Najważniejszy z nich jest Converter. Pozwala zmieniać znalezione w trakcie eksploracji przedmioty na paliwo, amunicję lub środki lecznicze.

Kwestie techniczne

Evil Dead: Hail to the King łączy prerenderowane tła z trójwymiarowymi modelami postaci. Tytuł jest utrzymany w specyficznej stylistyce, w której dominują elementy gore i czarnego humoru. W rolę Asha ponownie wcielił się aktor Bruce Campbell, który nagrał kilkanaście kwestii na potrzeby gry.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 4,3 / 10 na podstawie 59 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Evil Dead: Hail to the King: 16+

Evil Dead: Hail to the King Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 300MHz
  • 64MB RAM
  • 8 MB akcelerator 3D
PC
PS1