Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka ESR: European Street Racing (PC)

ESR: European Street Racing PC

Niskobudżetowa gra wyścigowa, w której ścigamy się w siedmiu różnych europejskich metropoliach. Jednym z dostępnych miast jest Warszawa. Pozostałe dostępne miasta to Moskwa, Londyn, Paryż, Madryd, Berlin oraz Hamburg.

Wyścigi | samochodowe

PC Windows
Okładka ESR: European Street Racing (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

21września2007

8sierpnia2008

pudełko PL

European Street Racing jest niskobudżetową i zarazem niezbyt skomplikowaną grą wyścigową, w której musimy jedynie martwić się o to żeby na pierwszym miejscu dotrzeć do linii mety. Zabawa ma jednocześnie wyjątkowo arcade’owy charakter. Oznacza to, iż sterowanie pojazdami nie sprawia większych problemów. Można sobie także pozwolić na bardziej ryzykowne zagrania. European Street Racing jest kolejnym tego typu produktem, opracowanym przez firmę Team6 Game Studios. Developer ten w przeszłości wydał między innymi takie tytuły jak Shanghai Street Racer, Taxi 3: eXtreme Rush, czy Manhattan Chase.

Opisywana gra jest kolejnym tytułem, obok np. Juiced czy Need for Speed: Underground, podejmującym tematykę nielegalnych wyścigów, przy wykorzystaniu mocno podrasowanych modeli aut. Producent nie zadbał co prawda żadne oficjalne licencje, lecz wprawne oko będzie mogło rozpoznać takie maszyny jak Volkswagen Golf, Mercedes McLaren SLR, BMW M3, czy BMW Z4 Coupe. Co ciekawe, jedno z aut przypomina także cieszącego się ogromną popularnością Bugatti Veyrona. W sumie w grze pojawia się dwanaście różnych maszyn. Posiadane wozy można do woli ulepszać. Tuning obejmuje zarówno wygląd pojazdów, jak i znaczącą poprawę ich osiągów. Całość podana została oczywiście w bardzo uproszczonej postaci. Częściej niż w konkurencyjnych grach wyścigowych możemy także wykorzystywać nitro. Na uwagę zasługuje natomiast fakt, iż auta podlegają uszkodzeniom.

Jednym z podstawowych atutów ESR jest możliwość rozgrywania wyścigów w jednym z siedmiu europejskich miast. Polskich graczy z całą pewnością zainteresuje to, iż jedną z tych metropolii jest Warszawa. Pozostałe dostępne miasta to Moskwa, Londyn, Paryż, Madryd, Berlin oraz Hamburg. Gracz może liczyć na obecność typowych dla danej metropolii budynków (np. wieży Eiffela w Paryżu). Zadbano także o przechodniów oraz auta cywilne. Oprócz trybów dla pojedynczego gracza przygotowano pełnoprawny multiplayer.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Ocena gry 5.6 / 10 na podstawie 364 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 9,99 PLN

Gry podobne do ESR: European Street Racing

Klasyfikacja PEGI ESR: European Street Racing

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe ESR: European Street Racing

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 1.8 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5200 lub lepsza), 2 GB HDD, Windows 2000/XP

Premiery gier w Polsce (4-8 sierpnia)
Premiery gier w Polsce (4-8 sierpnia)

wiadomość11 sierpnia 2008

W minionym tygodniu po raz kolejny nie mieliśmy do czynienia z wysypem topowych tytułów. Na polskim rynku ukazało się zaledwie siedem nowości, a rodzimi dystrybutorzy postawili na obniżanie cen starszych produktów oraz zapowiadanie następnych reedycji. Nie, żebyśmy nie chcieli skorzystać, ale z utęsknieniem czekamy już na wrzesień.

Zapowiedziano wyścigi samochodowe po największych miastach Europy
Zapowiedziano wyścigi samochodowe po największych miastach Europy

wiadomość23 maja 2007

Niemiecka firma XIDER Games (odpowiedzialna m.in. za grę Ankh: The Tales of Mystery) wraz z Team 6 zapowiedziała, że już w sierpniu miłośnicy wyścigów samochodowych powinni spodziewać się kolejnej pozycji z tego gatunku. Posiadacze PeCetów będą mogli nabyć European Street Racing za 19.99 GBP