Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Taxi 3: eXtreme Rush (PC)

Taxi 3: eXtreme Rush PC

Taxi3: eXtreme Rush to kolejna propozycja duetu Team6 Game Studios - Xing Interactive specjalizującego się w wydawaniu niskobudżetowych gier wyścigowych, takich jak Shanghai Street Racer czy Taxi Racer New York 2.

Wyścigi | samochodowe

PC Windows
Okładka Taxi 3: eXtreme Rush (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20maja2005

19grudnia2005

pudełko PL

Taxi3: eXtreme Rush to kolejna propozycja duetu Team6 Game Studios - Xing Interactive specjalizującego się w wydawaniu niskobudżetowych gier wyścigowych, takich jak Shanghai Street Racer czy Taxi Racer New York 2.

W przeciwieństwie do poprzednich gier z serii w Taxi3 nie pojawiają się tytułowe taksówki. Zamiast tego zasiadamy za kierownicą jednego z dziesięciu sportowych pojazdów. Pod tym względem gra bardziej przypomina inną propozycję Team6 Game Studios - Manhattan Chase. Wśród dostępnych modeli aut nie zabrakło tradycyjnych amerykańskich muscle-carów, jak i japońskich sportowych maszyn. Pomimo braku oficjalnych licencji niektóre z pojazdów można bezproblemowo rozpoznać. Należy jednak zaznaczyć, iż gra nie ma nic wspólnego z realizmem. Tyczy się to osiąganych przez auta prędkości, ich wyglądu (duże koła, ogromne turbosprężarki itp.) czy też samego zachowania na drodze. Taxi3 przypomina inną zwariowaną serię ścigałek - Crazy Taxi autorstwa Segi. Z racji tego, iż prowadzony przez gracza pojazd łamie niemal wszystkie przepisy drogowe nie powinno dziwić to, że prędzej czy później zainteresują się nim stróżowie prawa. Co ciekawe, policja nie przebiera w środkach i bez wahania decyduje się korzystać z ciężkiego uzbrojenia, a nawet bojowych śmigłowców.

Wachlarz dostępnych trybów rozgrywki jest dość standardowy. Podstawową atrakcję Taxi3 stanowi złożona z kilkunastu poziomów kariera (Story Mode). Co ciekawe, kolejne etapy mogą być zaliczane w trybie kooperacji, tj. z innym żywym graczem. Jest to zupełna nowość w przypadku opisywanej serii. Niestety, obaj zawodnicy muszą dysponować połączeniem internetowym. Oprócz tego można rozegrać pojedyncze poziomy.

Akcja Taxi3 jest osadzona w dobrze znanej miłośnikom serii stolicy Wielkiej Brytanii - Londynie. Autorzy zadbali o to, aby wszystkie znane obiekty pojawiły się na mapie. Gracz może w trakcie zabawy obejrzeć słynnego Big Bena, pałac Buckingham czy też Trafalgar Square.

Gra działa na ulepszonym silniku graficznym Manhattan Chase. Usprawnienia objęły przede wszystkim modele pojazdów, a także efekty dodatkowe i specjalne (pogoda, dym itp.). Taxi3 obsługuje technologię Pixel Shader.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1 - 2  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 6,4 / 10 na podstawie 404 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 9,99 PLN

Gry podobne do Taxi 3: eXtreme Rush

Klasyfikacja PEGI Taxi 3: eXtreme Rush

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Taxi 3: eXtreme Rush

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 256MB RAM
  • karta grafiki 32MB
Znamy datę wydania TAXI 3 Extreme Rush

wiadomość10 czerwca 2005

Jak poinformowała firma Team6, developer TAXI 3 Extreme Rush, produkcja ta ukaże się na półkach sklepowych 2 września tego roku. Premiera ta nie dotyczy terytoriów Rosji, Hiszpanii, Portugalii, krajów Beneluxu (w Holandii można grę już zakupić) i niestety Polski. Jak donosi serwis GamersHell, w naszym pięknym kraju wydaniem gry zajmie się firma IQpublishing.