Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Echo VR (PC)
OkładkaEcho VR (PC)

Echo VR PC

Echo Arena

Przygotowana z myślą o technologii rzeczywistości wirtualnej pierwszoosobowa strzelanka, która skupia się na trybie wieloosobowym. Echo VR oferuje jeden podstawowy tryb gry, zaś kolejne są udostępniane w ramach DLC.

Sportowe | science fiction | zagraj za darmo | FPS | Oculus Rift | rzeczywistość wirtualna

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Echo VR Premiera PC

20lipca2017

producent: Ready At Dawn Studios wydawca: Ready At Dawn Studios Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Opracowane z myślą o PC Echo VR jest pierwszoosobową grą akcji przygotowaną z myślą o technologii wirtualnej rzeczywistości (konkretniej goglach Oculus Rift). Tytuł pierwotnie był trybem wieloosobowym dla gry Lone Echo, jednak potem został od niej oddzielony i wydany w formie produkcji free-to-play. Echo VR oferuje jeden podstawowy tryb, zaś kolejne są udostępniane w ramach DLC (takich jak Echo Combat). Za przygotowanie gry odpowiada studio Ready at Dawn (The Order 1886, God of War: Chains of Olympus, God of War: Ghost of Sparta).

Mechanika

Opracowane z myślą o PC Echo Combat jest nietypową, pierwszoosobową grą akcji, w której rywalizujemy z innymi graczami. Jej cechą charakterystyczną jest to, że rozgrywka toczy się w warunkach zerowej grawitacji. Poruszanie się wymaga przyciągania się do lub odpychania od przedmiotów, co skutkuje bardzo nietypowymi doświadczeniami.

W podstawowym trybie gry naszym zadaniem jest nie tyle zniszczenie wrogów (choć możemy ich ogłuszać), co dostarczenie święcącego dysku z naszego końca planszy na należący do przeciwników. Warto przy tym odnotować, że arena jest pełna obiektów, z którymi możemy się zderzyć, a dysk można łatwo stracić. Zwycięża drużyna, której przed upływem określonego czasu uda się zgromadzić więcej punktów.

Ciekawym dodatkowym rozwiązaniem jest umożliwienie pięciu dodatkowym graczom oglądania meczów i rozmawiania ze sobą w ramach swoistego lobby. Produkcja oferuje także przestrzeń treningową, w której możemy szlifować swoje umiejętności, oczekując na kolejne spotkanie.

Tryby gry

Echo VR posiada wyłącznie sieciowy tryb wieloosobowy. Mecze toczą się między dwoma pięcioosobowymi drużynami.

Kwestie techniczne

Echo VR charakteryzuje się atrakcyjną, trójwymiarową oprawą graficzną. Zarówno świat gry, jak i modele postaci zostały przygotowane z dużą dbałością o szczegóły. Dobre wrażenie wywiera również atmosfera świata science fiction. Produkcja korzysta z gogli rzeczywistości wirtualnej Oculus Rift, dzięki czemu jest w stanie zapewnić wrażenia oraz poziom immersji nieosiągalne w przypadku klasycznych strzelanek pierwszoosobowych.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe Echo VR: Odpowiednia dla każdego wieku.

Echo VR Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Intel Core i7-6700 3.4 GHz
  • 16 GB RAM
  • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 980 lub lepsza
  • Windows 7/8/10