Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiNDS
Okładka Dynasty Warriors DS: Fighter's Battle (NDS)

Dynasty Warriors DS: Fighter's Battle NDS

Dynasty Warriors DS: Fighter's Battle to pozycja należąca do znanego cyklu dynamicznych gier akcji, który zadebiutował w 1997 r. na platformie PlayStation. Akcja zabawy ma miejsce w starożytnych Chinach, którym po raz kolejny zagraża obce królestwo i hordy buntowników.

Akcji | TPP | Chiny | tytuły ekskluzywne Nintendo | Opowieści o Trzech Królestwach

Nintendo DS
Okładka Dynasty Warriors DS: Fighter's Battle (NDS)

producent: Koei Tecmo

wydawca: Koei Tecmo

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

24lipca2007

Dynasty Warriors DS: Fighter's Battle to pozycja należąca do znanego cyklu dynamicznych gier akcji, który zadebiutował w 1997 r. na platformie PlayStation. Niniejsza produkcja po raz pierwszy w historii owej serii została przygotowana z myślą o dwuekranowej konsoli od Nintendo. Pracując nad tym tytułem developerzy postanowili wykorzystać wszystkie atuty systemu NDS z panelem dotykowym i stylusem na czele.

Akcja zabawy ma miejsce w starożytnych Chinach, którym po raz kolejny zagraża obce królestwo i hordy buntowników. Użytkownik musi wcielić się w jednego z trzech zupełnie nowych wojowników i stanąć do walki z oponentami. Każda z postaci odznacza się typowymi dla siebie atrybutami: Feniks cechuje się umiejętnością przewidywania, Smok szybkością, a Chimera siłą. Wybrany bohater buduje swoją drużynę, włączając w jej szeregi wojowników znanych z poprzednich odsłon wspomnianej serii. Co więcej, przygotowano opcję, dającą sposobność do stworzenia własnej postaci o unikalnym stylu walki i odmiennych umiejętnościach.

Zabawa opiera się na taktycznym rozgrywaniu bitew z wykorzystaniem stu dwudziestu kart. Talia jest uzupełniana w miarę sukcesywnego zaliczania kolejnych poziomów. Poszczególne jej elementy odpowiadają za dane ataki i czary, a łączone we właściwe kombinacje pozwalają na odnoszenie zwycięstw w potyczkach. W każdym ze starć można wystawić maksymalnie siedmiu wojowników, aczkolwiek nawet tak niewielka ilość potrafi rozgromić liczne odziały oponenta. Wystarczy umiejętnie posłużyć się nowym systemem o nazwie Ruletka Przeszkód, który bez problemu niweczy wszystkie ataki nieprzyjaciół.

Producenci zaimplementowali przeszło dziesięć scenariuszy, składających się na tryb fabularny przeznaczony dla pojedynczego gracza. Ponadto udostępniono możliwość zabawy wieloosobowej poprzez Wi-Fi. W multiplayerze użytkownicy łączą swoje siły we wspólnej walce z nieprzyjacielem Chin lub przystępują do wrogich obozów i stają ze sobą w szranki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-3  

Gry podobne do Dynasty Warriors DS: Fighter's Battle

Klasyfikacja PEGI Dynasty Warriors DS: Fighter's Battle

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Ofensywa Nintendo - najciekawsze wieści z konferencji w Tokio

wiadomość2 października 2008

Tokijska konferencja koncernu Nintendo miała jednego bohatera. Był nim oczywiście nowy model przenośnej konsoli NDS – DSi. W jej trakcie ujawnionych zostało jednak jeszcze kilka ciekawych faktów. Zdecydowana większość z nich dotyczyła bezpośrednio Wii. Poniżej postaramy się Wam przedstawić najważniejsze z nich.

Gra Dynasty Warriors 6 ma już swoją stronę internetową
Gra Dynasty Warriors 6 ma już swoją stronę internetową

wiadomość23 lipca 2007

Najnowsza odsłona cyklu Dynasty Warriors, która została zapowiedziana w ubiegłym tygodniu, może już pochwalić się oficjalną stroną internetową. Witryna została uruchomiona przez firmę KOEI Co. Ltd. w sobotę.

Zapowiedziano grę Dynasty Warriors 6
Zapowiedziano grę Dynasty Warriors 6

wiadomość18 lipca 2007

W trakcie odbywającej się w Tokio imprezy PlayStation Premiere, której nazwa już wielokrotnie przewinęła się przez dzisiejsze newsy, firma Koei zapowiedziała wydanie gry Dynasty Warriors 6 na konsolę PS3.

Crossover Dynasty Warriors i Samurai Warriors zapowiedziany na jesień
Crossover Dynasty Warriors i Samurai Warriors zapowiedziany na jesień

wiadomość21 czerwca 2007

Do tej pory miłośnicy wydawanych przez KOEI slasherów lubujący się w historycznych klimatach mogli wybierać pomiędzy dwiema seriami: osadzoną w dawnych Chinach Dynasty Warriors oraz oddającą realia feudalnej Japonii Samurai Warriors. Tym razem wydawca przygotował dla nich prawdziwą niespodziankę, grę Warriors Orochi, będącą crossoverem obu wspomnianych pozycji.

Znamy datę europejskiej premiery gry Dynasty Warriors DS: Fighter's Battle
Znamy datę europejskiej premiery gry Dynasty Warriors DS: Fighter's Battle

wiadomość15 czerwca 2007

Pierwsze informacje o tym, że gra Dynasty Warriors DS: Fighter's Battle zostanie wydana poza granicami Japonii pojawiły się pod koniec kwietnia. Wówczas dysponowaliśmy jedynie wiedzą na temat lipcowej premiery owej pozycji w Stanach Zjednoczonych. Natomiast dzisiaj możemy oficjalnie przekazać Wam, że wymieniony tytuł pojawi się na europejskich półkach sklepowych już 31 sierpnia.