Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneSwitchANDPCiOS
Okładka Dragon Quest Rivals (Switch)
OkładkaDragon Quest Rivals (Switch)

Dragon Quest Rivals

Dragon Quest Rivals Ace

Gra karciana opracowana przez firmę Square-Enix, której akcję osadzono w fantastycznym uniwersum wykreowanym na potrzeby serii Dragon Quest.

Logiczne | fantasy | turowe | zagraj za darmo | karciane

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dragon Quest Rivals Premiera

2lis2017

AND iOS

14lut2019

Switch

21cze2020

PC

Dragon Quest Rivals jest grą karcianą opracowaną przez firmę Square-Enix. Produkcja zadebiutowała w pierwszej kolejności na platformach mobilnych, a z czasem doczekała się premiery również na komputerach osobistych. Jej akcję osadzono w fantastycznym uniwersum wykreowanym na potrzeby serii Dragon Quest – bestsellerowego cyklu japońskich gier RPG, którego pierwsza odsłona zadebiutowała w 1986 roku.

Mechanika

Dragon Quest Rivals czerpie pełnymi garściami z rozwiązań wypracowanych na potrzeby innych reprezentantów gatunku (jak choćby przebojowego Hearthstone czy marki Magic the Gathering). W trakcie rozgrywki gracze biorą więc udział w toczonych w trybie turowym pojedynkach jeden na jednego, korzystając z samodzielnie skomponowanych talii kart, na których przedstawiono wizerunki bohaterów i przeciwników znanych z pozostałych produkcji spod szyldu Dragon Quest (mowa między innymi o Huserze z Dragon Quest X oraz Camusie i Martinie z Dragon Quest XI); każdy z nich może pochwalić się unikalnymi zdolnościami bojowymi. Celem samym w sobie jest tutaj zredukowanie do zera liczby punktów życia przeciwnika i tym samym osiągnięcie zwycięstwa. W miarę postępów zdobywamy kolejne karty, zwiększając w ten sposób swój potencjał bojowy.

Kwestie techniczne

Podobnie jak pozostałe gry z serii Dragon Quest, oprawa graficzna Dragon Quest Rivals zawdzięcza swoją wysoką jakość przede wszystkim mangowej stylistyce oraz bogatej kolorystyce. Na osobną wzmiankę zasługuje fakt, że przyzywani na pole bitwy wojownicy są bogato animowani, a wymianie ataków towarzyszą cieszące oko efekty świetlne.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 2  

Wymagania wiekowe Dragon Quest Rivals: Odpowiednia dla każdego wieku.

Dragon Quest Rivals Wymagania sprzętowe

Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
AND
iOS
PC
Switch