Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4Switch
Okładka Doraemon Story of Seasons (PC)

Doraemon Story of Seasons

Spin-off serii rolniczych RPG-ów, opracowany przez studia Marvelous oraz Brownies. W Doraemon Story of Seasons wcielamy się w chłopca imieniem Nobita, na którego barkach spoczywa zadanie odbudowy zniszczonej farmy.

RPG | ekonomiczne | widok izometryczny | rolnicze | manga i anime

Okładka Doraemon Story of Seasons (PC)

data premiery gry:

11paź2019

PC Switch

4wrz2020

PS4

Doraemon Story of Seasons to spin-off serii rolniczych gier RPG pod tytułem Story of Seasons. Produkcja została opracowana przez studia Marvelous oraz Brownies, a oparto ją na licencji popularnej mangi, która doczekała się również adaptacji w postaci serialu anime.

Fabuła

Głównym bohaterem gry Doraemon Story of Seasons jest znany z pierwowzoru chłopiec imieniem Nobita; towarzyszy mu wyglądający niczym kot robot zwany Doraemonem. Pewnego dnia protagoniści znajdują tajemnicze nasiono, które postanawiają zasadzić. Wówczas wyrasta z niego olbrzymie drzewo, a także rozpętuje się potężna burza, która zabiera naszych podopiecznych i ich przyjaciół do tajemniczego, nieznanego miasta noszącego nazwę Season Town. Protagoniści postanawiają pozostać w tym miejscu i pomóc jego mieszkańcom, jednocześnie próbując znaleźć sposób na powrót do domu. Podczas gdy Nobicie przypada w udziale doprowadzenie do ładu zniszczonej farmy, Doraemon zasiada na stanowisku asystenta burmistrza, pomagając w rozwoju Season Town.

Mechanika

W grze Doraemon Story of Seasons akcję ukazano w widoku izometrycznym. Podczas rozgrywki zajmujemy się przede wszystkim pracą na farmie. By Nobita mógł zebrać obfite plony, najpierw musi uprawiać ziemię, sadzić nasiona czy wreszcie podlewać rośliny porastające pola. Warto odnotować, że poszczególne uprawy muszą być dostosowane do pory roku, gdyż w przeciwnym wypadku zostaną zniszczone. Ważną rolę odgrywa także opieka nad zwierzętami hodowlanymi – musimy zapewnić im dach nad głową i pożywienie oraz zadbać o ich czystość. Oprócz tego w trakcie zabawy nawiązujemy relacje z mieszkańcami Season Town i wykonujemy dla nich zadania popychające fabułę do przodu, a także zajmujemy się dekoracją pokoju protagonisty, łowieniem ryb czy choćby polowaniem na robaki.

W miarę postępów odblokowujemy kolejne gadżety Doraemona, która ułatwiają pracę na farmie. Przykładowo, At Gungun sprawia, że rośliny wyrastają w błyskawicznym tempie, z kolei Anywhere Door tworzy teleport, dzięki któremu Nobita może w mgnieniu oka przenieść się na przykład na plażę.

Kwestie techniczne

Doraemon Story of Seasons posiada barwną, kreskówkową grafikę utrzymaną w stylistyce znanej z mangowego oryginału. Zabawie towarzyszy spokojna, relaksująca muzyka.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 159,00 PLN

Gry podobne do Doraemon Story of Seasons

Klasyfikacja PEGI Doraemon Story of Seasons

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Doraemon Story of Seasons

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo E8400 3.0 GHz / AMD Phenom II X2 550 3.1 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 9800 GTX / Radeon HD 3870 lub lepsza
  • 750 MB HDD
  • Windows 7(SP1)/10 64-bit
PC
Switch
PS4