Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCSwitchPS4XONE
Okładka Desert Child (PC)

Desert Child

Oryginalne połączenie zręcznościowej gry wyścigowej, produkcji RPG oraz symulatora życia, które osadzone zostało w dalekiej przyszłości. W Desert Child wcielamy się w pilota lewitującego skutera, który wykonuje różnego rodzaju płatne zlecenia, próbując związać koniec z końcem.

Zręcznościowe | cyberpunk | science fiction | elementy RPG | 2D | elementy przygodowe | multiplayer | na 2 osoby | crowdfunding | indie | side-scroll | podzielony/wspólny ekran

Okładka Desert Child (PC)

data premiery gry:

11gru2018

PC Switch PS4 XONE

Desert Child to miks dwuwymiarowej gry wyścigowej, RPG-a oraz symulatora życia, osadzony w dalekiej przyszłości na Ziemi, która jest powoli opuszczana przez ludzi. Deweloperem tytułu jest Oscar Brittain z Australii. Twórca jest z wykształcenia architektem i zadebiutował w 2016 roku niewielką grą World's Fastest Pizza, wydaną wyłącznie na PC.

W 2017 roku Desert Child zostało sfinansowane dzięki udanej zbiórce pieniędzy w serwisie Kickstarter. Inspiracją dla autora były liczne produkcje anime o tematyce science fiction, w tym Redline czy legendarne Akira i Cowboy Bepop. Desert Child zostało wyróżnione i nagrodzone na licznych festiwalach gier niezależnych.

Fabuła

Akcja Desert Child rozgrywa się w dalekiej przyszłości. Ziemia jest powoli opuszczana przez dotychczasowych mieszkańców, którzy wybierają nowe życie na Marsie, korzystając z rządowych programów subsydiujących podróż. Po kilku latach szansa na pozaziemską przeprowadzkę kończy się jednak, gdy cena biletu zostaje podniesiona do poziomu, na który mogą sobie pozwolić jedynie najbogatsi. Główny bohater Desert Child jest pilotem lewitującego skutera, który próbuje związać koniec z końcem, wykonując różnego rodzaju zlecenia kurierskie oraz polując na osoby poszukiwane listami gończymi.

Mechanika

Głównym elementem Desert Child są wyścigi na skuterach. Rozgrywka przedstawiona została w dwuwymiarowym, side-scrollowym stylu. W zależności od wykonywanego zadania, ścigamy się w nielegalnych zawodach, polujemy na wyznaczony cel lub staramy się dotrzeć do końca trasy w jak najszybszym czasie, przewożąc cenny ładunek i omijając stojące na naszej drodze przeszkody. Skuter wyposażony może być w różnego rodzaju broń i power-upy, które kupujemy w trakcie wizyt w mieście. Na miejscu możemy porozmawiać także z wieloma interesującymi postaciami, zadrzeć z gangsterami oraz odkryć sekrety, które potencjalnie doprowadzą nas do upragnionego bogactwa.

Tryby gry

Poszczególne misje możemy wykonywać również wspólnie z innym graczem za sprawą sieciowego oraz lokalnego trybu multiplayer na wspólnym ekranie.

Kwestie techniczne

Desert Child posiada pełną detali dwuwymiarową oprawę graficzną, korzystającą z estetyki pixel art. Ścieżka dźwiękowa tytułu składa się z oryginalnych utworów lo-fi hip-hop.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran    

Oczekiwania czytelników: 0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 43,99 PLN

Gry podobne do Desert Child

Klasyfikacja PEGI Desert Child

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe Desert Child

PC Windows

Minimalne: Dual Core 2.2 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 lub lepsza, 600 MB HDD, Windows 7

PC
Switch
PS4
XONE