Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4
Okładka Death end re;Quest 2 (PC)

Death end re;Quest 2

Kontynuacja jRPG-a z 2019 roku, oferująca zupełnie nową historię w konwencji horroru osadzoną w świecie znanym z Death end re;Quest. Tytuł posiada turowy system walki i elementy typowe dla gatunku visual novel. Za jego stworzenie odpowiada studio Compile Heart.

RPG | TPP | science fiction | turowe | visual novel | jRPG

Okładka Death end re;Quest 2 (PC)

data premiery gry:

18sie2020

PC

25sie2020

PS4

Death end re;Quest 2 to dość klasyczna gra jRPG z turowym systemem walki, wzbogacona o elementy charakterystyczne dla przygodówek typu visual novel. Produkcja jest kontynuacją tytułu z 2019 roku - opowiada inną historię osadzoną w tym samym uniwersum. Za stworzenie i wydanie gry odpowiada studio Compile Heart (twórcy m.in. poprzedniej odsłony, a także popularnego cyklu Neptunia).

Fabuła

Akcja Death end re;Quest 2 rozgrywa się w uniwersum znanym z pierwszej części, a konkretniej w fikcyjnym górskim miasteczku Liz Soara, inspirowanym południową Europą. Głównymi bohaterkami są trzy dziewczyny - Mai Touyama, Rotten Dollheart oraz Liliana Piata - które wplątują się w sprawę zaginięcia uczennic nocujących w dormitorium Wardsworth. Dość szybko okazuje się, że sytuacja ma związek z działającym w mieście dziwnym kultem El Strain, a także klątwą, którą zdaje się być objęta miejscowość. W nocy na ulicach pojawiają się przerażające cienie, które z jakiegoś powodu nastają na życie bohaterek.

Warto odnotować, że w produkcji pojawia się także kilka postaci znanych z poprzedniej odsłony, takich jak Shina Ninomiya, Summer Life czy Lydia Nolan.

Mechanika

Death end re;Quest 2 to dość klasyczny przedstawiciel gatunku jRPG. Obserwując akcję z perspektywy trzeciej osoby (TPP), eksplorujemy miasteczko Liz Soara, wykonujemy zadania (zarówno główne, jak i poboczne), rozmawiamy z postaciami i stopniowo odkrywamy kolejne fragmenty scenariusza opracowanego przez twórców.

W produkcji Compile Heart musimy też walczyć. Ten aspekt rozgrywki zrealizowano z wykorzystaniem systemu turowego. W starciach kontrolujemy drużynę złożoną z trzech postaci - kolejność ataku jest uzależniona od statystyki szybkości naszych bohaterów i przeciwników. W swojej turze może też poruszać się daną bohaterką, co pozwala np. umiejscowić ją poza zasięgiem przeciwników lub w punkcie, w którym może wesprzeć towarzyszkę. Każda postać może wykonać trzy akcje w jednej rundzie, przy czym wybranie kilka razy tej samej czynności wzmacnia efekt (przykładowo, trzykrotne wybranie Guard (pol. obrona) spowoduje, że postać będzie wyjątkowo trudna do zabicia, ale nie zaatakuje). W Death end re;Quest 2 zaimplementowano też tzw. Knockback System, który pozwala przewracać i odrzucać wrogów, by zadawać im większe rany. Dodatkowo postacie, którymi kierujemy w walce, w niektórych sytuacjach (po wypełnieniu specjalnego paska zwanego Contamination) mogą przyjąć potężniejszą formę Glitch Mode. Walcząc, musimy też zwracać uwagę na otoczenie - na planszach mogą znajdować się przeklęte miejsca, wywołujące różnego rodzaju efekty.

W miarę postępów w rozgrywce rozwijamy również swoje postacie - co ciekawe, najsilniejszych zdolności możemy nauczyć się wyłącznie przez tzw. Flashe - swoiste objawienia, do których może dojść w konkretnych sytuacjach trakcie walki. Chcąc znaleźć najpotężniejsze umiejętności, gracz musi eksperymentować z łączeniem różnych ataków.

Tryby gry

W Death end re;Quest 2 możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą rozgrywki jest kampania fabularna.

Kwestie techniczne

Death end re;Quest 2 posiada przyjemną oprawę graficzną, która łączy trójwymiarowy świat gry i postacie z dwuwymiarowymi, ręcznie rysowanymi ilustracjami wykorzystywanymi do przedstawiania dialogów oraz scen fabularnych. Produkcja posiada dość typowy, mangowy styl artystyczny, który może się podobać. Na uwagę zasługuje także atmosfera oraz efekty świetlne towarzyszące walce.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 179,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Death end re;Quest 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Death end re;Quest 2

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5 2.3 GHz / AMD A9 2.9 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB Radeon HD 5450 lub lepsza
 • 10 GB HDD
 • Windows 8 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5 3.3 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 960 / Radeon R9 290 lub lepsza
 • 10 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
PS4
PC