Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Crusaders: Battle for Outremer (PC)

Crusaders: Battle for Outremer PC

Gra strategiczna toczona w czasie rzeczywistym z akcją umiejscowioną po Drugiej Wielkiej Krucjacie (w latach 1150 – 1250), w czasach wielkiego zamętu i strachu, kiedy to o Ziemię Świętą walczyły ogromne armie rycerzy chrześcijańskich i wojowników Islamu.

Strategiczne | RTS | średniowiecze

PC Windows
Okładka Crusaders: Battle for Outremer (PC)

producent: Black Cactus

wydawca: Wanadoo

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Crusaders: Battle for Outremer to gra strategiczna toczona w czasie rzeczywistym. Za jej powstanie odpowiada francuski developer, Black Cactus, który na swoim koncie ma bardzo dobrą strategię Warrior Kings i dodatek do niej Warrior Kings: Battles. Akcja rzeczonej produkcji umiejscowiona została po Drugiej Wielkiej Krucjacie (w latach 1150 – 1250), w czasach wielkiego zamętu i strachu, kiedy to o Ziemię Świętą walczyły ogromne armie rycerzy chrześcijańskich i wojowników Islamu. Gracz może wybrać, czy grać jako Krzyżowiec, czy Saracen i uczestniczyć w najsłynniejszych bitwach tamtego okresu (w tym: Acre, Arsuf, Ascalon oraz Hattin) oraz spotkać znane z historii persony, jak choćby Ryszarda Lwie Serce.

Kluczem do zwycięstwa są umiejętności dowodzenia wielkimi armiami, jednak nie do pominięcia są też aspekty ekonomiczno-gospodarcze oraz dyplomatyczne. Gracz musi zwrócić dużą uwagę na rozbudowę swojego państwa, zarządzanie surowcami oraz rozwój jego gospodarki i infrastruktury wewnętrznej (np. wybudowanie w mieście pomnika zwiększy prestiż władcy, wykopanie studni zapobiegnie chorobom, a utworzenie targów zaowocuje ożywieniem handlu). Nie może też zlekceważyć obowiązku budowy silnej armii składającej się z szeregu różnych formacji, w tym łuczników, mieczowników, rycerzy Templariuszy, włóczników, itp. Dobre dowodzenie wraz z dobrym wyszkoleniem, odpowiednio liczną armią i silnym zapleczem ekonomiczno-gospodarczym (wyżywienie i utrzymanie wojska), jest bowiem gwarantem zwycięstwa w licznych bitwach w polu czy też przeprowadzenia udanego oblężenia wrogiego miasta.

Crusaders: Battle for Outremer wykorzystuje w pełni trójwymiarowy engine graficzny, będący w istocie rozwiniętą wersją silnika użytego w serii Warrior Kings. Po za kampanią jednoosobową pozwala także na rozgrywkę wieloosobową do ośmiu graczy równocześnie za pośrednictwem sieci lokalnej i Internetu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 8  

Oczekiwania czytelników: 8.7 / 10 na podstawie 16 głosów czytelników.

Gry podobne do Crusaders: Battle for Outremer

Wymagania wiekowe Crusaders: Battle for Outremer

12+