Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneiOSAND
Okładka Crazy Taxi Gazillionaire (iOS)

Crazy Taxi Gazillionaire

Mobilna strategia ekonomiczna dostępna w modelu free-to-play z mikropłatnościami. W Crazy Taxi Gazillionaire trafiamy do świata znanego z popularnej serii Crazy Taxi, wywodzącej się z konsoli SEGA Dreamcast.

Strategiczne | ekonomiczne | samochodowe | zagraj za darmo

Okładka Crazy Taxi Gazillionaire (iOS)

producent: SEGA

wydawca: SEGA

Strona oficjalna

data premiery gry:

5sty2017

AND

26sty2017

iOS

Crazy Taxi Gazillionaire jest oryginalną strategią ekonomiczną opracowaną przez firmę SEGA z myślą o urządzeniach mobilnych. Produkcja pojawiła się między innymi na platformie AND i iOS, gdzie jest dystrybuowana w modelu darmowym z mikropłatnościami (free-to-play).

Fabuła

W Crazy Taxi Gazillionaire trafiamy do świata wykreowanego na potrzeby popularnej serii Crazy Taxi, wywodzącej się jeszcze z konsoli SEGA Dreamcast. Przekłada się to zarówno na mechanikę rozgrywki, jak i na plejadę bohaterów występujących w opisywanej produkcji.

Opowiedziana historia nie pełni tu szczególnie ważnej roli i stanowi jedynie pretekst do zabawy – oto bowiem stajemy na czele niewielkiego zespołu taksówkarzy, którzy wypowiadają wojnę bezdusznej korporacji Prestige Mega Corp i walczą o klientów, szalejąc na ulicach miasta za kierownicami zróżnicowanych samochodów.

Mechanika

Wyżej wspomniane szaleństwa znajdują odzwierciedlenie w mechanice rozgrywki. Naszym celem w Crazy Taxi Gazillionaire jest zbicie fortuny na usługach taksówkarskich. Zasada jest prosta – im bardziej szalony jest styl jazdy konkretnego kierowcy, tym więcej płacą mu klienci. Taksówkarze pokonują więc zakręty driftem, korzystają ze skoczni oraz wykonują na drodze niebezpieczne manewry pokroju wyprzedzania „na trzeciego” i omijania innych uczestników ruchu na grubość lakieru. Pomimo że przez większość czasu akcję obserwujemy w widoku izometrycznym, kamera często zbliża się do ulicy, prezentując najbardziej efektowne sztuczki wykonywane przez naszych podopiecznych.

Z uwagi na fakt, że każdy kierowca posiada swój ulubiony samochód, w celu zmaksymalizowania przychodów konieczne jest przydzielenie mu wehikułu odpowiadającego jego indywidualnym potrzebom. Oczywiście rozwój naszego przedsiębiorstwa nie kończy się na zatrudnianiu nowych pracowników – w miarę postępów awansują oni na kolejne poziomy, co pozwala im rozszerzyć zakres kaskaderskich usług. W toku zmagań udoskonalamy również poszczególne samochody, zwiększając ich osiągi.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa oprawa graficzna wydanego na platformę AND i iOS Crazy Taxi Gazillionaire prezentuje wysoką jakość. Podobnie mają się sprawy ze ścieżką dźwiękową, na którą składają się licencjonowane utwory, jak na przykład piosenki All I Want i Change the World zespołu The Offspring.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do Crazy Taxi Gazillionaire

Wymagania wiekowe Crazy Taxi Gazillionaire

12+

AND
iOS