Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Core Decay (PC)
OkładkaCore Decay (PC)

Core Decay PC

Immersive sim utrzymany w konwencji oldskulowego FPS-a. W Core Decay przemierzamy rozbudowane lokacje, eliminujemy przeciwników, robiąc użytek z rozbudowanego arsenału, hakujemy systemy bezpieczeństwa i rozwijamy postać, zwiększając jej potencjał bojowy.

Akcji | FPP | cyberpunk | science fiction | FPS | dystopia | indie | strzelanki | immersive sim

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Core Decay Premiera PC

2022

Steam

2022

producent: Ivar Hill / Slipgate Ironworks wydawca: 3D Realms Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Core Decay

Prey

Deus Ex

System Shock

Core Decay jest immersive simem zrealizowanym w formie oldskulowego FPS-a. Produkcja stanowi owoc współpracy niezależnego dewelopera – Ivara Hilla – oraz studia Slipgate Ironworks (mającego w swoim portfolio między innymi projekt GRAVEN), a jej wydaniem zajęła się firma 3D Realms.

Fabuła

Core Decay zabiera nas w podróż do 2089 roku, roztaczając przed nami ponurą wizję przyszłości. Po dekadach bezmyślnej eksploatacji ziemskie zasoby naturalne uległy niemal całkowitemu wyczerpaniu. Po upadku społeczeństw i rządów pierwsze skrzypce w świecie znajdującym się na skraju ekologicznej zapaści zaczęły odgrywać korporacje. Wszystko to doprowadziło do powstania siatki konspiratorów, którym wydaje się, że są jedyną nadzieją dla umierającej (niegdyś błękitnej) planety. Działając w ukryciu, spiskowcy starają się za wszelką cenę uratować ludzkość, nie zważając przy tym na ofiary, jakie będzie ona musiała ponieść. W trakcie rozgrywki wcielamy się w cyborga, który obudził się w chłodni, nie pamiętając, jak się w niej znalazł. Protagonista rusza śladem tajemniczej organizacji, jednocześnie starając się rozwikłać zagadkę własnej przeszłości.

Mechanika

W Core Decay akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Na grę składa się jedenaście misji, które prowadzą nas przez rozległe, futurystyczne poziomy. Lokacje są rozbudowane i roi się w nich od przeciwników, których eliminujemy, robiąc użytek z szerokiego wachlarza futurystycznych broni i gadżetów. Warto przy tym pamiętać, że z uwagi na fakt, iż do celu zazwyczaj prowadzi tu więcej niż jedna ścieżka, walka nie jest jedynym rozwiązaniem. Równie dobrze możemy próbować przemykać za plecami wrogów bądź szukać alternatywnych dróg, na przykład hakując komputery i w ten sposób odblokowując zamknięte przejścia. Ponadto sercem każdej lokacji jest rdzeń reaktora; doprowadzenie do jego tytułowego rozpadu sprawi, że systemy bezpieczeństwa zwariują, a ich elementy zwrócą się przeciwko sobie.

W miarę postępów rozwijamy bohatera, zdobywając doświadczenie i specjalne implanty. Dzięki tym ostatnim rośnie potencjał bojowy cyborga; między innymi zwiększają one siłę jego ataków czy zapewniają mu większą biegłość w hakowaniu. Co ciekawe, obrażenia ponoszone przez protagonistę odnoszą się do konkretnych części jego ciała, powodując określone efekty osłabiające (debuffy). Naszą wiedzę o świecie gry poszerzają znajdowane po drodze wiadomości i notatki.

Kwestie techniczne

Core Decay działa w oparciu o technologię Unity. Choć całość utrzymano w oldschoolowej stylistyce (między innymi dzięki wykorzystaniu rozpikselowanych tekstur rodem z końca lat dziewięćdziesiątych XX wieku), oprawa graficzna zawiera pewne współczesne elementy.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Core Decay: 16+