Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 września 2020, 19:41

autor: Roksana "washi" Sładkowska

Kochasz pierwsze Deus Ex? Wyczekuj Core Decay

Core Decay to nadchodzący retro FPS, inspirowany takimi grami jak Deus Ex, Descent, Quake czy Unreal. Cały projekt utrzymany jest w stylistyce cyberpunku.

3D Realms ogłosiło pierwszoosobową grę akcji pod tytułem Core Decay, nad którą pracuje deweloper Ivar Hill z pomocą studia Slipgate Ironworks, silnie inspirując się klasycznymi strzelankami z lat 90. Nowa produkcja zadebiutuje na komputerach osobistych w przyszłym roku i może szczególnie zaciekawić fanów pierwszej części Deus Ex.

Kochasz pierwsze Deus Ex? Wyczekuj Core Decay - ilustracja #1
Nowa produkcja 3D Realms to strzelanka retro, która rozgrywką bardzo przypomina pierwsze Deus Ex.

Produkcja pozwoli graczom zbadać naturę ludzkiej świadomości na cyberpunkowej Ziemi u progu całkowitego zniszczenia. Przemierzymy 11 oddzielnych lokacji, z których każdą będziemy mogli przejść na wiele sposobów — hakując komputery i systemy bezpieczeństwa, znajdując zagubione dzienniki, kody i hasła czy też bez dłuższego zastanowienia rzucając się w wir walki. Dodatkowo w grze znajdziemy zróżnicowany arsenał i inny sprzęt bojowy, a cybernetyczne implanty pozwolą nam ulepszać się w czasie rozgrywki.

System otrzymywania obrażeń również nie jest tak prosty, jakby się wydawało każdy uraz będzie miał znaczący wpływ na naszą postać. Mianowicie uszkodzenie głowy może spowodować utratę funkcji poznawczych, kończyny mogą zostać utracone w wyniku eksplozji, a trujące opary spowodują uszkodzenia płuc, które doprowadzą między innymi do zmniejszenia prędkości poruszania się.

Trailer pokazuje bardzo podobną mechanikę rozgrywki do pierwszej części Deus Ex, czyli również pierwszoosobowej gry akcji, utrzymanej w takim samym klimacie. Nie wiemy jeszcze nic na temat historii, muzyki i atmosfery panującej w Core Decay, jednak możemy sądzić, że szykuje się godny spadkobierca.