Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePS3X360
Okładka Command & Conquer: Red Alert 3 - Commander's Challenge (PS3)
OkładkaCommand & Conquer: Red Alert 3 - Commander's Challenge (PS3)

Command & Conquer: Red Alert 3 - Commander's Challenge

Poboczna odsłona popularnej serii strategicznej C&C: Red Alert przygotowana specjalnie z myślą o graczach konsolowych.

Strategiczne | science fiction | RTS | alternatywna historia

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Command & Conquer: Red Alert 3 - Commander's Challenge Premiera

16wrz2009

X360

17wrz2009

PS3

Gry podobne do Command & Conquer: Red Alert 3 - Commander's Challenge

The Sims 3

Port Royale 3: Pirates & Merchants

Under Siege

Command & Conquer: Red Alert 3 - Commander’s Challenge to poboczna odsłona trzeciej części Red Alerta, czyli bardzo znanej strategii czasu rzeczywistego. Za opracowanie Commander’s Challenge odpowiada oddział Electronic Arts z Los Angeles. Studio w przeszłości przygotowało takie gry jak: Medal of Honor: Airborne, czy Boom Blox.

Commander’s Challenge to produkcja przypominająca Uprising (Powstanie), czyli pecetowy, samodzielny dodatek do Red Alerta 3. Oferuje ona pokaźny zestaw specjalnych zadań, w których musimy zmierzyć się z generałami walczącymi o dominację na świecie. Gracz może wcielić się w jedną z trzech frakcji znanych z uniwersum Red Alerta. W sumie w grze zawarto 50 zróżnicowanych i wymagających wyzwań.

Przed rozpoczęciem walki wybieramy misję na ogólnej mapie świata. Gra oferuje w tym względzie pewną dowolność – możemy przykładowo zmienić stronę konfliktu kiedy tylko chcemy. Przejście danego scenariusza odblokowuje dostęp do nowych zadań, nagród oraz niedostępnych wcześniej technologii. Wśród jedenastu nowych jednostek przygotowanych przez twórców znajdują się między innymi: Giga Fortress, Desolatorzy i Krio Legioniści.

Podczas samych misji rozgrywka przypomina poprzednie odsłony serii Command & Conquer. Wcielamy się w dowódcę, który sprawuje kontrolę nad jednostkami, prowadzi potyczki, rozbudowuje własne zaplecze i zbiera surowce. Każdy ze scenariuszy jest bardzo specyficzny i wymusza zastosowanie zupełnie nowej taktyki, dzięki czemu zabawa jest niezwykle urozmaicona.

Ostatnia modyfikacja 15 grudnia 2014

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 5 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Command & Conquer: Red Alert 3 - Commander's Challenge

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
X360
PS3