Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePS3X360
Okładka Command & Conquer: Red Alert 3 - Commander's Challenge (PS3)

Command & Conquer: Red Alert 3 - Commander's Challenge

Poboczna odsłona popularnej serii strategicznej C&C: Red Alert przygotowana specjalnie z myślą o graczach konsolowych.

Strategiczne | science fiction | RTS | alternatywna historia

Okładka Command & Conquer: Red Alert 3 - Commander's Challenge (PS3)

data premiery gry:

16wrz2009

X360

17wrz2009

PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Command & Conquer: Red Alert 3 - Commander’s Challenge to poboczna odsłona trzeciej części Red Alerta, czyli bardzo znanej strategii czasu rzeczywistego. Za opracowanie Commander’s Challenge odpowiada oddział Electronic Arts z Los Angeles. Studio w przeszłości przygotowało takie gry jak: Medal of Honor: Airborne, czy Boom Blox.

Commander’s Challenge to produkcja przypominająca Uprising (Powstanie), czyli pecetowy, samodzielny dodatek do Red Alerta 3. Oferuje ona pokaźny zestaw specjalnych zadań, w których musimy zmierzyć się z generałami walczącymi o dominację na świecie. Gracz może wcielić się w jedną z trzech frakcji znanych z uniwersum Red Alerta. W sumie w grze zawarto 50 zróżnicowanych i wymagających wyzwań.

Przed rozpoczęciem walki wybieramy misję na ogólnej mapie świata. Gra oferuje w tym względzie pewną dowolność – możemy przykładowo zmienić stronę konfliktu kiedy tylko chcemy. Przejście danego scenariusza odblokowuje dostęp do nowych zadań, nagród oraz niedostępnych wcześniej technologii. Wśród jedenastu nowych jednostek przygotowanych przez twórców znajdują się między innymi: Giga Fortress, Desolatorzy i Krio Legioniści.

Podczas samych misji rozgrywka przypomina poprzednie odsłony serii Command & Conquer. Wcielamy się w dowódcę, który sprawuje kontrolę nad jednostkami, prowadzi potyczki, rozbudowuje własne zaplecze i zbiera surowce. Każdy ze scenariuszy jest bardzo specyficzny i wymusza zastosowanie zupełnie nowej taktyki, dzięki czemu zabawa jest niezwykle urozmaicona.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 5,2 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Gry podobne do Command & Conquer: Red Alert 3 - Commander's Challenge

Klasyfikacja PEGI Command & Conquer: Red Alert 3 - Commander's Challenge

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Command & Conquer 4 zaczęło żywot jako azjatycka sieciówka
Command & Conquer 4 zaczęło żywot jako azjatycka sieciówka

wiadomość1 lipca 2010

Serwis Gamereplays.org przeprowadził ciekawy wywiad z byłym pracownikiem Electronic Arts Los Angeles na temat serii Command & Conquer. Padło w nim sporo gorzkich słów, a my dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy na temat wewnętrznych spraw EA.

Promocyjne ceny gier Electronic Arts w PlayStation Store
Promocyjne ceny gier Electronic Arts w PlayStation Store

wiadomość18 grudnia 2009

Firma Electronic Arts ogłosiła świąteczną wyprzedaż na łamach sklepu PlayStation Store, dostępnego dla posiadaczy konsol PlayStation 3 i PSP. Od 17 grudnia do 7 stycznia przyszłego roku możemy kupować kilka ciekawych produktów w obniżonych cenach. Zdecydowanie najciekawszą ofertą jest Battlefield 1943, którego w promocji kupimy za niecałe 30 złotych.

Command & Conquer: Red Alert 3 Commander’s Challenge zmierza na Xbox Live i PSN
Command & Conquer: Red Alert 3 Commander’s Challenge zmierza na Xbox Live i PSN

wiadomość14 sierpnia 2009

Koncern Electronic Arts oficjalnie zapowiedział grę Command & Conquer: Red Alert 3 Commander’s Challenge w wersji na console Xbox 360 i PlayStation 3. Potwierdzone zostały tym samym informacje opublikowane w połowie lipca przez amerykańską organizację ESRB, a także nasze, wtedy jeszcze nieoficjalnie domysły.

X360
PS3