Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDiOS
Okładka Command & Conquer: Legions (AND)
OkładkaCommand & Conquer: Legions (AND)

Command & Conquer: Legions

C&C: Legions

Mobilna odsłona serii Command & Conquer, dystrybuowana w modelu free-to-play. Pojawią się w niej kultowi bohaterowie i złoczyńcy, a także frakcje oraz jednostki z różnych odsłon owego cyklu strategii czasu rzeczywistego.

Strategiczne | science fiction | RTS | zagraj za darmo | sieciowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Command & Conquer: Legions Premiera

2025

AND iOS

Gry podobne do Command & Conquer: Legions

Command & Conquer: Rivals

Blitz Brigade: Rival Tactics

Clash Royale

Command & Conquer: Legions jest mobilną odsłoną cyklu strategii czasu rzeczywistego (RTS), zapoczątkowanego w 1995 roku przez Westwood Studios. Jej opracowaniem i wydaniem zajęła się firma Level Infinite, będąca oddziałem chińskiej korporacji Tencent. Produkcja jest dystrybuowana w modelu free-to-play i powstała na mocy umowy licencyjnej z koncernem Electronic Arts, posiadającym prawa do marki C&C.

Fabuła

Historia, którą poznajemy w Command & Conquer: Legions, rozgrywa się wkrótce po trzeciej wojnie o tyberium, przedstawionej w grze Command & Conquer 3: Tiberium Wars z 2007 roku. Sztuczna inteligencja znana jako CABAL (ang. Computer Assisted Biologically Augmented Lifeform) po raz kolejny próbuje unicestwić ludzkość za pomocą armii cyborgów. Konflikt ten jest na rękę technologicznie zaawansowanej rasie kosmitów (The Scrin tudzież Visitors), czekającej na dogodny moment, by przejąć ów ceny zasób.

Chcąc przetrwać i ocalić Ziemię, wrogie sobie ludzkie organizacje – The Global Defense Initiative (GDI) oraz Brotherhood of Nod – muszą po raz kolejny zakopać topór wojenny i zjednoczyć siły. Pokój jest jednak bardzo niepewny, gdyż dawne konflikty mogą w każdej chwili wybuchnąć ze zdwojoną mocą.

Mechanika

Command & Conquer: Legions jest grą sieciową, pozbawioną kampanii fabularnej. Gracze wcielają się w doświadczonych dowódców – u ich boku występują kultowi bohaterowie i złoczyńcy, a także frakcje oraz jednostki z różnych odsłon cyklu C&C – których zadanie polega na ochronie ludzkości. Przynajmniej początkowo – w miarę zdobywania przewagi w walce z siłami CABAL możemy bowiem zacząć podbijać inne miasta i regiony.

Oznacza to, że w Command & Conquer: Legions bierzemy udział zarówno w bitwach PvE, jak również PvP. Rozgrywka jako taka bazuje zaś na rozwiązaniach będących standardem dla gatunku strategii czasu rzeczywistego. Zdobywane tyberium służy nam do rozwoju technologicznego oraz siania zniszczenia, a żeby odnieść zwycięstwo, należy budować bazy i posterunki, zwiększające zasięg widzenia, a także zabezpieczające linie zaopatrzenia.

Kwestie techniczne

Gameplay Command & Conquer: Legions został dostosowany do specyfiki urządzeń mobilnych. Co za tym idzie, sesje są relatywnie krótkie, a sterowanie przystosowane do ekranów dotykowych.

Ostatnia modyfikacja 24 kwietnia 2024

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 2  

Wymagania wiekowe Command & Conquer: Legions: 12+

AND
iOS