Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCSwitchPS5PS4XONE
Okładka Coffee Talk: Episode 2 - Hibiscus & Butterfly (PS4)
OkładkaCoffee Talk: Episode 2 - Hibiscus & Butterfly (PS4)

Coffee Talk: Episode 2 - Hibiscus & Butterfly

Druga odsłona nietypowej serii gier visual novel, stworzona przez niezależne studio Toge Productions. W Coffee Talk: Episode 2 - Hibiscus & Butterfly ponownie wcielasz się w pracownika kawiarni, serwującego przepyszne napoje i wysłuchującego niezwykłych historii swoich klientów.

Przygodowe | 2D | visual novel | indie | eksperymentalne/artystyczne | elementy symulacyjne | Xbox Play Anywhere | urban fantasy | Game Pass

Coffee Talk: Episode 2 - Hibiscus & Butterfly Premiera

20kwi2023

PC PS4 XONE Switch PS5

Gry podobne do Coffee Talk: Episode 2 - Hibiscus & Butterfly

Death and Taxes

Ten Dates

Necrobarista

Coffee Talk: Episode 2 - Hibiscus & Butterfly to utrzymana w stylu pixel art gra typu visual novel, będąca kolejną odsłoną serii Coffee Talk. Za jej opracowanie odpowiada niezależne studio Toge Productions – producent pierwszej części oraz wydawca takich tytułów, jak She and the Light Bearer czy A Space for the Unbound. Wydaniem gry zajęła się natomiast firma Chorus Worldwide, założona w 2014 roku i wspierająca twórców niezależnych.

Fabuła

Akcję gry ponownie osadzono w alternatywnej rzeczywistości amerykańskiego Seattle, w której ludzie, orkowie, elfy i inne rasy współistnieją od zarania dziejów. Ponownie też przychodzi nam wcielić się w baristę i kontynuować pracę w kawiarni, znanej nam z pierwszej części. Przygotowując różnorodne, ciepłe napoje, po raz kolejny możemy wsłuchać się w niezwykłe historie odwiedzających nas klientów a zarazem wpływać na ich dalsze losy. Wśród odwiedzających nas osób znajdą się m. in. takie niezwykłe persony, jak elficka niezależna graficzka Baileys, orkowy twórca gier imieniem Myrtle czy sukkub Lua – kierowniczka ds. rozwoju biznesu.

Mechanika

Podobnie jak w innych grach z gatunku visual novel, tak i tutaj głównym założeniem rozgrywki jest zapoznawanie się z historiami bohaterów oraz wpływanie na ich dalsze losy. Jednak w odróżnieniu do innych produkcji tego typu w Coffee Talk: Episode 2 - Hibiscus & Butterfly na rozwój fabuły wpływ ma przede wszystkim obsługa klientów – sposób ich traktowania i przygotowywania serwowanych im napojów.

To, w jaki sposób przyrządzimy daną kawę czy herbatę, ma spore znaczenie. Gra oferuje nam więc możliwość eksperymentowania i tworzenia różnorodnych kombinacji przy użyciu m. in. takich składników jak imbir, mięta czy czekolada. Ponadto możemy wykazać się kreatywnością, tworząc na przygotowanych przez nas napojach różnorodne wzorki z mleka (tzw. latte art). Nasze zaangażowanie w dobrą obsługę może wpłynąć na zmianę nastawienia postaci i podejmowane przez nich decyzje.

Kwestie techniczne

Gra ta posiada dwuwymiarową oprawę graficzną, utrzymaną w stylu pixel art, a prezentowane w niej tła i modele postaci mają proste animacje. Na relaksującą ścieżkę dźwiękową ponownie składają się utwory, cechujące się niską jakością nagrań (lo-fi).

Ostatnia modyfikacja 20 kwietnia 2023

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Coffee Talk: Episode 2 - Hibiscus & Butterfly: 12+

Coffee Talk: Episode 2 - Hibiscus & Butterfly Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza
  • 550 MB HDD
  • Windows 7 SP1
PC
PS4
XONE
Switch
PS5