Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka A Space for the Unbound (PC)
OkładkaA Space for the Unbound (PC)

A Space for the Unbound PC

A Space for the Unbound to niezależna gra przygodowa 2D w stylistyce piksel artu, opowiadająca historię dwojga licealistów z indonezyjskiej wsi, na których barkach spoczywa ratowanie świata przed zagrażającą mu siłą.

Przygodowe | 2D | indie | side-scroll | lata 90.

Kolekcja gier
Obserwuj grę

A Space for the Unbound Premiera PC

2022

Steam

2022

producent: Mojiken Studio wydawca: pQube

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do A Space for the Unbound

Life is Strange

Night in the Woods

Oxenfree

A Space for the Unbound to gra przygodowa oscylująca wokół tematu relacji, depresji i wątków paranormalnych, a jej akcja osadzona jest na indonezyjskiej wsi. Za stworzenie gry odpowiada niezależne studio Mojiken, a za wydanie Toge Productions, znane z takich produkcji, jak My Lovely Daughter czy Necronator: Dead Wrong.

Fabuła

Akcja gry osadzona jest pod koniec lat 90 w Indonezji. Kiedy enigmatyczna i zagrażająca nie tylko życiu ludzi, ale i losom całego świata, moc zostaje uwolniona, dwójka protagonistów postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i zapobiec katastrofie. Atma i Raya, bo tak nazywa się dwójka bohaterów, przemierza sielską wioskę w poszukiwaniu wskazówek i niezbędnych informacji, przy okazji lepiej poznając siebie, jak i samych mieszkańców wioski gotowych do podzielenia się własnymi historiami. Nie zabrakło tu też przewijających się wątków paranormalnych, walki z własnymi lękami, tematu depresji i … kotów.

Mechanika

A Space for the Unbound to dwuwymiarowa gra przygodowa obserwowana z perspektywy bocznej. Od czasu do czasu pojawiają się wyzwania w postaci rozwiązywania prostych zagadek polegających na dostarczeniu pożądanego przedmiotu, jednak gra jest przede wszystkim nastawiona na eksplorację, poznawanie fabuły poprzez wchodzenie w interakcję z napotkanymi NPC i oglądanie klimatycznych cutscenek.

Kwestie techniczne

A Space for the Unbound to tytuł utrzymany od początku do końca w stylistyce piksel artu typowego dla lat 90, jednak znacznie bardziej kolorowego i bogatszego w szczegóły i animacje. Za muzykę do gry odpowiada Masdito "Ittou" Bachtiar, wcześniej współpracujący ze studiem Mojiken przy tytule She and the Light Bearer.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe A Space for the Unbound: 12+

A Space for the Unbound Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 4 2.0 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 500 MB HDD
  • Windows 7