Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Code of Honor: The French Foreign Legion (PC)
OkładkaCode of Honor: The French Foreign Legion (PC)

Code of Honor: Francuska Legia Cudzoziemska PC

Code of Honor: The French Foreign Legion

Code of Honor: Francuska Legia Cudzoziemska jest grą opracowaną przez polskie studio developerskie City Interactive, znane głównie z serii produkcji historycznych i wojennych takich jak Battlestrike, Combat Wings, Terrorist Takedown czy Wings of Honour.

Akcji | FPP | współczesne konflikty | FPS | polskie | strzelanki

Code of Honor: Francuska Legia Cudzoziemska Premiera PC

23lutego2007

pudełko PL

23lutego2007

producent: CI Games / City Interactive wydawca: CI Games / City Interactive wydawca PL: CI Games / City Interactive Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Code of Honor: Francuska Legia Cudzoziemska

Battlefield 1942

Soldier of Fortune: Payback

The Hell in Vietnam

Code of Honor: Francuska Legia Cudzoziemska jest grą opracowaną przez polskie studio developerskie City Interactive, znane głównie z serii produkcji historycznych i wojennych takich jak Battlestrike, Combat Wings, Terrorist Takedown czy Wings of Honour.

Tym razem mamy do czynienia z wojenną grą akcji przedstawioną z perspektywy pierwszej osoby, której fabuła rozgrywa się w roku 2004. Gracz wciela się w rolę żołnierza Francuskiej Legii Cudzoziemskiej i bierze udział w działaniach interwencyjnych wymagających walk na zróżnicowanych polach bitwy.

Fabuła oparta jest na ostatniej, głośnej operacji Legii: stłumieniu wojny domowej na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Napięcie w stosunkach między Francją a afrykańską republiką wzrosło listopadzie 2004 roku, po tym, jak lokalna armia rządowa Wybrzeża Kości Słoniowej zabiła dziewięciu żołnierzy należących do oddziałów pokojowych. W odpowiedzi na atak francuskie siły przejęły kontrolę nad międzynarodowym lotniskiem w Abidżanie i zniszczyły całe lotnictwo Wybrzeża Kości Słoniowej. W Abidżanie i Jamusukro wybuchły brutalne zamieszki, w wyniku których oba miasta opuściły tysiące cudzoziemców.

Autorzy, opracowując grę Code of Honor: Francuska Legia Cudzoziemska, starali się zachować realia otoczenia. Militarne wyposażenie jest odzwierciedleniem broni rzeczywiście wykorzystywanej we wspomnianym konflikcie. Z dbałością o szczegóły oddano mundury, uzbrojenie i ekwipunek Legii Cudzoziemskiej, między innymi karabin szturmowy FAMAS, karabin snajperski FR F2, wyrzutnię rakiet LRAC, pistolet HK USP, helikoptery Aérospatiale Puma i Gazelle oraz naziemne pojazdy bojowe AMX 10RC i VAB. Misje składające się na kampanię odbywają się na autentycznych polach bitew, które zostały odtworzone ze zdjęć satelitarnych. Postacie drugoplanowe mówią w swoich ojczystych językach.

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 7,5 / 10 na podstawie 817 głosów czytelników.

Code of Honor: Francuska Legia Cudzoziemska cena w dniu premiery: 19,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Code of Honor: Francuska Legia Cudzoziemska

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Code of Honor: Francuska Legia Cudzoziemska Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1.6 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 3 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows ME/2000/XP