Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweSwitchPC
Okładka Clive 'N' Wrench (Switch)

Clive 'N' Wrench

Gra platformowa 3D od Dinosaur Bytes Studio, inspirowana takimi tytułami jak Spyro the Dragon czy Jak and Daxter. W Clive 'N' Wrench wcielamy się w tytułowy duet królika i małpy. Bohaterowie wyruszają w podróż w czasie, aby powstrzymać złego doktora Daucusa.

Zręcznościowe | TPP | platformówki 3D | indie

Okładka Clive 'N' Wrench (Switch)

data premiery gry:

maj2021

PC Switch
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Clive 'N' Wrench to platformówka 3D, która powstawała od 2011 roku. Jest to dzieło jednego człowieka – Roba Wassa, założyciela Dinosaur Bytes Studio. Inspiracją dla twórcy były takie gry, jak Spyro the Dragon oraz Jak and Daxter. Gra pozwala nam kierować poczynaniami tytułowego duetu – królika Clive’a oraz siedzącej mu na plecach małpki o imieniu Wrench.

Fabuła

W grze śledzimy losy królika Clive’a oraz małpki Wrench, którzy na pokładzie lodówki wyruszają w podróż w czasie i przestrzeni. Wszystko po to, aby naprawić błąd kuzynki Clive’a, Nancy, a przy okazji powstrzymać złego doktora Daucusa.

Mechanika

Jak to bywa w przypadku platformówek 3D, gra w dużym stopniu stawia na mobilność postaci i dynamikę rozgrywki. Niejednokrotnie gracz jest zmuszony płynnie przejść z szalonego pędu przed siebie do skoków po wiszących platformach, aby ostatecznie stworzyć z małpki prowizoryczne śmigło i poszybować w bezpieczne miejsce.

Clive 'N' Wrench nie stroni od elementów typowych dla gatunku. Podczas przemierzania nieliniowych lokacji możemy natknąć się na różne znajdźki i przeciwników. Tych ostatnich pokonujemy w widowiskowy sposób – za pomocą kopniaka z obrotu.

Gra oferuje 11 różnorodnych tematycznych poziomów. Dzięki podróżującej w czasie i przestrzeni lodówce mamy okazję zwiedzić okres prehistoryczny, starożytny Egipt, czy Dziki Zachód. Na końcu każdej planszy czeka nas walka z bossem.

Tryby gry

Clive 'N' Wrench jest grą dla jednego gracza.

Kwestie techniczne

Oprawa wizualna w Clive 'N' Wrench jest kreskówkowa, nawiązująca nieco stylistyką do klasyków gatunku. Kolorowy świat bardzo dobrze współgra z lekkim klimatem produkcji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Clive 'N' Wrench

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Clive 'N' Wrench

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTS 450 / Radeon HD 6850 lub lepsza
  • 5 GB HDD
  • Windows 7
PC
Switch