Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka CivCity: Rome (PC)
OkładkaCivCity: Rome (PC)

CivCity: Rome PC

CivCity: Rome to gra ekonomiczna, przygotowana wspólnymi siłami przez firmy Firefly Studios (producenta cyklu Stronghold) oraz dowodzoną przez Sida Meiera Firaxis Games.

Strategiczne | ekonomiczne | starożytność | starożytny Rzym | budowa miasta

CivCity: Rome Premiera PC

24lipca2006

pudełko PL

13października2006

producent: Firefly Studios wydawca: 2K Games wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do CivCity: Rome

Faraon

Cezar IV

Heart of Empire: Rome

CivCity: Rome to gra ekonomiczna, przygotowana wspólnymi siłami przez firmy Firefly Studios (producenta cyklu Stronghold) oraz dowodzoną przez Sida Meiera Firaxis Games. Akcja programu przenosi gracza w czasy największej świetności Cesarstwa Rzymskiego, a głównym zadaniem jest zbudowanie tętniącego życiem miasta.

Gra kładzie bardzo duży nacisk na kwestię rozwoju miasta. Pod względem liczby możliwych do skonstruowania budynków, CivCity: Rome przewyższa wszystkie wydane dotąd programy, które również nawiązują do czasów Cesarstwa Rzymskiego. Jakby tego było mało, gracz będzie mógł skorzystać z przeszło siedemdziesięciu różnych wynalazków, mogących podnieść poziom życia mieszkańców, jak i poprawić wygląd metropolii. Oczywiście, wpierw musimy zadbać o odpowiednie badania – bogate drzewo technologiczne przywodzi na myśl kolejne odcinki z serii Sid Meier’s Civilization. To zresztą nie jedyna analogia, pomiędzy tymi produkcjami. W CivCity: Rome można również tworzyć spektakularne monumenty, zwane „cudami świata”, które przynoszą określone profity.

Duże znaczenie w grze ma interakcja z mieszkańcami, którzy zdradzą swoje zdanie dotyczące życia w mieście. Dzięki ich sugestiom możesz na bieżąco poprawiać kondycję metropolii i sprawiać, że Twoi podopieczni będą egzystowali w lepszych warunkach. Od czasu do czasu w metropolii pojawią się też słynni Rzymianie, którzy na ogół zlecą Ci wykonanie określonego zadania.

W odróżnieniu od innych „city-builderów” tego typu (np. serii Caesar), CivCity: Rome pozwala lepiej przyjrzeć się życiu codziennemu Rzymian. Gracz może zaglądać do wszystkich budynków (od domów po łaźnie) i obserwować poczynania swoich podopiecznych. Dzięki takiemu rozwiązaniu, wszyscy użytkownicy programu mogą śledzić wybrane rodziny i sprawdzać, jak radzą sobie z życiem w kolejnych latach rozgrywki.

Wzorem innych gier firmy Firaxis Games do programu wbudowano obszerną encyklopedię (CityPedia), która nie tylko pozwala uzyskać istotne informacje dotyczące rozgrywki, ale jest skarbnicą wiedzy odnoście życia Rzymian w starożytności.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 405 głosów czytelników.

CivCity: Rome cena w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI CivCity: Rome

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

CivCity: Rome Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta graficzna 128MB (Geforce3 lub lepsza)
  • 2.5 GB HDD
  • Windows 2000/XP