Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Chronicles of Mystery: The Legend of the Sacred Treasure (PC)
OkładkaChronicles of Mystery: The Legend of the Sacred Treasure (PC)

Chronicles of Mystery: Legenda Świętego Skarbu PC

Chronicles of Mystery: The Legend of the Sacred Treasure

Przygodówka typu hidden object. Wcielamy się w postać amerykańskiej dziennikarki Chelsea Connor, wyruszając na poszukiwania informacji związanych z tajemniczym zniknięciem jej ojca.

Przygodowe | ukryte przedmioty | detektywistyczne | polskie

Chronicles of Mystery: Legenda Świętego Skarbu Premiera PC

22października2010

pudełko PL

29października2010

producent: CI Games / City Interactive wydawca: CI Games / City Interactive wydawca PL: CI Games / City Interactive Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Chronicles of Mystery: Legenda Świętego Skarbu

Wyspa Tajemnic

Art of Murder: Tajne Akta

Tajemnice Czasu 2

Legenda Świętego Skarbu to trzeci tytuł z zapoczątkowanej w 2008 roku serii Chronicles of Mystery. Ponownie mamy do czynienia z przygodówką, choć od czasu wydania drugiej odsłony cyklu zmienił się nieco charakter rozgrywki. Opisywana produkcja jest przedstawicielem gatunku gier typu hidden object, co oznacza, że zabawa skupia się głównie na konieczności odnajdywania ukrytych obiektów w najbliższym otoczeniu. Za przygotowanie i wydanie gry odpowiedzialny jest rodzimy deweloper City Interactive.

Fabuła omawianej przygodówki śledzi losy amerykańskiej dziennikarki Chelsea Connor. Główna bohaterka wchodzi w posiadanie nowych dowodów związanych z jej ojcem, który był poszukiwaczem skarbów i dwadzieścia lat temu nie powrócił z ekspedycji do Afryki. Chelsea rozpoczyna prowadzenie śledztwa na własną rękę, próbując odnaleźć tytułowy skarbiec, w którym rzekomo ma odnaleźć odpowiedzi na nurtujące ją pytania. Dziennikarka wplątuje się jednocześnie w aferę z udziałem osób pragnących jej śmierci.

Właściwa rozgrywka toczy się na statycznych planszach, po których zmuszeni jesteśmy się przemieszczać i odnajdywać interaktywne przedmioty w celu posunięcia fabuły gry do przodu. Ponadto Chelsea zajmuje się także rozwiązywaniem różnorakich zagadek logicznych, które nie są jednak zbyt trudne.

Niewątpliwą zaletą opisywanej gry jest to, iż w trakcie zabawy odwiedzamy wiele ciekawych lokacji rozrzuconych po całym świecie. Chelsea udaje się między innymi do Paryża, Aleksandrii, Etiopii, a także odnajduje mityczne Złote Miasto. Z uwagi na to, iż poruszamy się jedynie po statycznych planszach, produkt nie ma wygórowanych wymagań sprzętowych.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 4,2 / 10 na podstawie 50 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5.9 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Chronicles of Mystery: Legenda Świętego Skarbu cena w dniu premiery: 19,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Chronicles of Mystery: Legenda Świętego Skarbu

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nawiązania do narkotyków lub jest pokazane zażywanie narkotyków. Gra zawiera elementy przemocy.

Chronicles of Mystery: Legenda Świętego Skarbu Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7