Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Art of Murder: The Secret Files (PC)

Art of Murder: Tajne Akta PC

Art of Murder: The Secret Files

Czwarta odsłona serii Art of Murder. Tym razem mamy zamiast tradycyjnej przygodówki autorzy zaoferowali casualową rozgrywkę typu hidden object. Fabuła skupia się na porachunkach meksykańskich karteli narkotykowych.

Przygodowe | point-and-click | detektywistyczne | polskie

PC Windows
Okładka Art of Murder: The Secret Files (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

22października2010

29października2010

pudełko PL

Tajne Akta to czwarty już tytuł z popularnej serii kryminalnych przygodówek Art of Murder, autorstwa rodzimego studia City Interactive. W przeciwieństwie do trzech wcześniej wydanych tytułów, które były grami przygodowymi w klasycznym ujęciu, opisywany produkt jest przedstawicielem gatunku hidden object. Oznacza to, że zajmujemy się w głównej mierze przeczesywaniem statycznych plansz w poszukiwaniu dobrze ukrytych przedmiotów.

W trakcie gry ponownie wcielamy się w postać, doskonale znanej fanom cyklu, agentki FBI Nicole Bonnet. Tym razem fabuła gry koncentruje się na porachunkach meksykańskich karteli narkotykowych. Główna bohaterka musi ustalić szczegóły śmierci jednego z agentów specjalnych, który brał udział w rozpracowywaniu karteli, jak również odszukać porwanego profesora Brennera, specjalistę Agencji ds. zwalczania narkotyków.

Producent przygotował kilkadziesiąt różnych lokacji, których bardzo staranne zbadanie jest wymagane do posunięcia fabuły do przodu. Oprócz wspomnianego wyżej odnajdywania poukrywanych przez autorów przedmiotów musimy również rozwiązywać różnorakie zagadki logiczne, które zazwyczaj nie cechują się zbyt wysokim poziomem skomplikowania.

Na oprawę wizualną gry składają się starannie wykonane plansze, obrazujące miejsca odwiedzane przez Nicole. Godne odnotowania jest to, iż gra odznacza się się bardzo niskimi wymaganiami sprzętowymi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 3,9 / 10 na podstawie 145 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.8 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Art of Murder: Tajne Akta

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Art of Murder: Tajne Akta

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce FX 5200 lub lepsza)
  • 4
  • 5 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7