Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Chrome 2 (PC)

Chrome 2 PC

Chrome 2 to kontynuacja głośnej, polskiej strzelaniny z 2003 roku. Za jej powstanie odpowiada oczywiście wrocławski Techland. Główne założenia pozostały niezmienione. Akcja ponownie toczy się w świecie przyszłości rządzonym przez bezlitosne korporacje.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | polskie | strzelanki

PC Windows
Okładka Chrome 2 (PC)

producent: Techland

wydawca: Techland

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Chrome 2 to kontynuacja głośnej, polskiej, futurystycznej strzelaniny z 2003 roku. Za jej powstanie odpowiada wrocławski Techland. Akcja ponownie osadzona została w odległej przyszłości, w czasach, kiedy ludzkość skolonizowała wiele planet, rzeczywista władza nad światem spoczywa w rękach potężnych korporacji, a śmierć nie musi być nieodwracalna.

Sprytni naukowcy stworzyli urządzenie pozwalające na dokonanie cyfrowej kopii jaźni, a następnie przeniesienie jej do innego ciała. Oczywiście taka procedura do najtańszych nie należy i pozwolić sobie na nią mogą jedynie najbogatsi. Jak się jednak okazuje, czasem również do przeciętnego człowieka los potrafi się uśmiechnąć. Tak właśnie stało się z naszym bohaterem, który na samym początku dowiaduje się, że został zamordowany. Dostaje szansę na powrót do świata żywych, jeżeli zgodzi się pracować jako najemnik i żołnierz dla pewnej tajemniczej korporacji. Wybór ma prosty: albo przystać na proponowanie mu warunki, albo zostać skasowanym z nośnika danych i odejść w niebyt. Po transferze osobowości bohater musi wykonać szereg zadań stawianych mu przez korporację. W międzyczasie prowadzi prywatne śledztwo, pragnąc dowiedzieć się, kto go zabił, a także jakie są prawdziwe motywy jego pracodawców. Dość szybko wplątuje się w skomplikowaną międzyplanetarną intrygę, w którą wmieszanych jest sporo wielkich organizacji. Tylko od niego zależy, po czyjej stronie się opowie.

Podobnie jak w pierwszej części głównym atutem Chrome 2 są rozległe przestrzenie, autorzy wypełnili je żyjącym światem na wzór tych znanych z gier MMO. Rozgrywka jest nieliniowa, przez co gracz ma dużo większą swobodę niż w pierwowzorze. Dzięki możliwości przejmowania różnych ciał, Chrome 2 wymaga nieco bardziej taktycznego podejścia do rozwiązywania napotkanych problemów. Dla przykładu, żeby unieszkodliwić gigantyczną maszynę kroczącą, musimy wejść w ciało inżyniera, które posiada wmontowany dezaktywator chroniącego mecha pola siłowego.

Autorzy pokusili się o wprowadzenie do rozgrywki potężnych mechów, wielkością przewyższających nawet te znane z gry Shadow of the Colossus. Na swojej drodze spotkamy niejednego takiego mecha. Nie wszystkie trzeba jednak eliminować. Niektóre okażą się o wiele bardziej przydatne w walce, kiedy zasiądziemy za ich kokpitem sterowniczym.

W kontynuacji nie zabrakło dobrze znanego z poprzedniej części systemu implantów i wszczepów podnoszących współczynniki, nasze ciało nafaszerowane jest najnowszymi zdobyczami genetyki, cybernetyki i bioniki (np. egzoszkielety). Do dyspozycji gracza oddano setki różnorodnych typów broni oraz szeroką gamę pojazdów, ślizgaczy, statków i maszyn bojowych. Wszystko to posłuży nam do walki z przebiegłym przeciwnikiem reagującym na nasze dotychczasowe poczynania w grze. Wszystkie te „zabawki” są dostępne także w trybie wieloosobowym przewidzianym dla 64 graczy.

Gra bazuje na flagowym produkcje Techlandu czyli Chrome Engine w wersji 2007. Zaimplementowano w nim ogromną ilość cech podnoszącym jakość i realizm wyświetlanej grafiki np. głębie ostrości, dynamiczne cienie, zaawansowane efekty świetlne, zmienne warunki pogodowe i pory dnia. Duży nacisk położono na symulację zjawisk fizycznych zachodzących w naszym świecie, autorzy postarali się o naturalne zachowanie cieczy, dymu, ognia, elektryczności i wiatru. Opracowano także nowy system odpowiedzialny za odwzorowanie ruchów ciała uwzględniający szkielet, mięśnie, mimikę a nawet ubrania.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 64  

Oczekiwania czytelników: 7.9 / 10 na podstawie 1128 głosów czytelników.

Gry podobne do Chrome 2

Wymagania wiekowe Chrome 2

12+

Chrome 2 - pierwsze wrażenia
Chrome 2 - pierwsze wrażenia

Przed premierą 20 kwietnia 2007, 14:16

Nieraz zdarzy nam się, że nie będziemy mogli czegoś dokonać tylko z tego powodu, że nasza postać nie będzie potrafiła na przykład skradać się. Nie będziemy jej jednak szkolili w praktykowanych przez Sama Fishera technikach szpiegowskich, zamiast tego poszukamy... innego ciała. Zazwyczaj będzie już ono posiadało właściciela, który niezbyt chętnie zechce się z nim rozstać. Od czego jednak są środki usypiające – parę celnych strzałów, nasza ofiara pada na ziemię, my przejmujemy jej ciało, a wraz z nim całe dobrodziejstwo inwentarza. Kiedy zatem staniemy się mechanikiem, będziemy mogli świetnie sobie radzić prowadzeniem pojazdów, ale nie przetrwamy bezpośredniego starcia. Z kolei wchodząc w postać napakowanego elektroniką osiłka raczej nie prześlizgniemy się niezauważeni przez obce terytorium. Jak więc widać, dobór ciała odpowiedniego do sytuacji będzie kluczowym aspektem rozgrywki. Na tym jednak nie koniec, ponieważ każdą przyjętą powłokę rozbudujemy za pomocą rozmaitych wszczepów, chipów czy egzoszkieletów. Prowadzący prezentację przyrównał te możliwości do gry Need For Speed, w której dysponujemy wieloma modelami samochodów, a każdy możemy poddać indywidualnemu tuningowi.