Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Chrome 2 (PC)
OkładkaChrome 2 (PC)

Chrome 2 PC

Chrome 2 to kontynuacja głośnej, polskiej strzelaniny z 2003 roku. Za jej powstanie odpowiada oczywiście wrocławski Techland. Główne założenia pozostały niezmienione. Akcja ponownie toczy się w świecie przyszłości rządzonym przez bezlitosne korporacje.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | polskie | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Chrome 2 Premiera PC

anulowana

producent: Techland wydawca: Techland

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Gry podobne do Chrome 2

Half-Life 2

Crysis

Crysis 2

Chrome 2 to kontynuacja głośnej, polskiej, futurystycznej strzelaniny z 2003 roku. Za jej powstanie odpowiada wrocławski Techland. Akcja ponownie osadzona została w odległej przyszłości, w czasach, kiedy ludzkość skolonizowała wiele planet, rzeczywista władza nad światem spoczywa w rękach potężnych korporacji, a śmierć nie musi być nieodwracalna.

Sprytni naukowcy stworzyli urządzenie pozwalające na dokonanie cyfrowej kopii jaźni, a następnie przeniesienie jej do innego ciała. Oczywiście taka procedura do najtańszych nie należy i pozwolić sobie na nią mogą jedynie najbogatsi. Jak się jednak okazuje, czasem również do przeciętnego człowieka los potrafi się uśmiechnąć. Tak właśnie stało się z naszym bohaterem, który na samym początku dowiaduje się, że został zamordowany. Dostaje szansę na powrót do świata żywych, jeżeli zgodzi się pracować jako najemnik i żołnierz dla pewnej tajemniczej korporacji. Wybór ma prosty: albo przystać na proponowanie mu warunki, albo zostać skasowanym z nośnika danych i odejść w niebyt. Po transferze osobowości bohater musi wykonać szereg zadań stawianych mu przez korporację. W międzyczasie prowadzi prywatne śledztwo, pragnąc dowiedzieć się, kto go zabił, a także jakie są prawdziwe motywy jego pracodawców. Dość szybko wplątuje się w skomplikowaną międzyplanetarną intrygę, w którą wmieszanych jest sporo wielkich organizacji. Tylko od niego zależy, po czyjej stronie się opowie.

Podobnie jak w pierwszej części głównym atutem Chrome 2 są rozległe przestrzenie, autorzy wypełnili je żyjącym światem na wzór tych znanych z gier MMO. Rozgrywka jest nieliniowa, przez co gracz ma dużo większą swobodę niż w pierwowzorze. Dzięki możliwości przejmowania różnych ciał, Chrome 2 wymaga nieco bardziej taktycznego podejścia do rozwiązywania napotkanych problemów. Dla przykładu, żeby unieszkodliwić gigantyczną maszynę kroczącą, musimy wejść w ciało inżyniera, które posiada wmontowany dezaktywator chroniącego mecha pola siłowego.

Autorzy pokusili się o wprowadzenie do rozgrywki potężnych mechów, wielkością przewyższających nawet te znane z gry Shadow of the Colossus. Na swojej drodze spotkamy niejednego takiego mecha. Nie wszystkie trzeba jednak eliminować. Niektóre okażą się o wiele bardziej przydatne w walce, kiedy zasiądziemy za ich kokpitem sterowniczym.

W kontynuacji nie zabrakło dobrze znanego z poprzedniej części systemu implantów i wszczepów podnoszących współczynniki, nasze ciało nafaszerowane jest najnowszymi zdobyczami genetyki, cybernetyki i bioniki (np. egzoszkielety). Do dyspozycji gracza oddano setki różnorodnych typów broni oraz szeroką gamę pojazdów, ślizgaczy, statków i maszyn bojowych. Wszystko to posłuży nam do walki z przebiegłym przeciwnikiem reagującym na nasze dotychczasowe poczynania w grze. Wszystkie te „zabawki” są dostępne także w trybie wieloosobowym przewidzianym dla 64 graczy.

Gra bazuje na flagowym produkcje Techlandu czyli Chrome Engine w wersji 2007. Zaimplementowano w nim ogromną ilość cech podnoszącym jakość i realizm wyświetlanej grafiki np. głębie ostrości, dynamiczne cienie, zaawansowane efekty świetlne, zmienne warunki pogodowe i pory dnia. Duży nacisk położono na symulację zjawisk fizycznych zachodzących w naszym świecie, autorzy postarali się o naturalne zachowanie cieczy, dymu, ognia, elektryczności i wiatru. Opracowano także nowy system odpowiedzialny za odwzorowanie ruchów ciała uwzględniający szkielet, mięśnie, mimikę a nawet ubrania.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 64  

Oczekiwania czytelników: 7.9 / 10 na podstawie 1129 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Chrome 2: 12+