Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneiOSAND
Okładka Chess Rush (iOS)
OkładkaChess Rush (iOS)

Chess Rush

Darmowa gra firmy Tencent, której model rozgrywki jest wzorowany na popularnym Auto Chess (znany także m.in. z Teamfight Tactics). Zabawa jest luźno inspirowana partią szachów, a kluczową rolę pełni dobór wojowników. Tytuł został opracowany przez firmę Tencent Mobile.

Strategiczne | fantasy | turowe | zagraj za darmo | taktyczne | elementy logiczne | sieciowe | auto battler

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Chess Rush Premiera

3lip2019

AND iOS

producent: Tencent wydawca: Tencent Strona oficjalna

Chess Rush to mobilna produkcja należąca do podgatunku gier strategicznych znanego m.in. z Auto Chess oraz Dota Underlords. Jest to więc gra sieciowa przeznaczona dla ośmiu osób, w której rozgrywka jest bardzo luźno inspirowana partią szachów, a zabawa skupia się na właściwym dobraniu zespołu bohaterów. Za opracowanie i wydanie tego tytułu odpowiada znana firma Tencent Mobile.

Mechanika

Walki w Chess Rush toczą się na przypominających szachownicę mapach podzielonych na 64 kwadratowe pola. Rozgrywka ma charakter turowy. W każdej rundzie poszczególni gracze wybierają postacie z listy kilkudziesięciu bohaterów, płacąc za nie koszt w wirtualnej walucie. Następnie umieszczają swoich herosów na polu walki i patrzą na ich zmagania.

Bohaterowie posiadają różne zdolności, które dopełniają się wzajemnie (mogą posiadać komplementarne umiejętności, a także oferować pasywne bonusy, kiedy są równocześnie wybierani), dlatego też ich dobór jest kluczem do sukcesu. Istnieje też możliwość modyfikowania posiadanego ekwipunku oraz łączenia trzech kopii tej samej postaci w jednego, mocniejszego herosa.

Charakterystyczną cechą omawianej produkcji jest specjalny tryb turbo, w którym rozgrywki zajmują jedynie 10, a nie 30 minut.

Tryby gry

W Chess Rush możemy grać wyłącznie z innymi. Gra nie oferuje żadnego trybu single player – podstawą jest tutaj sieciowy moduł wieloosobowy, w którym uczestniczyć może maksymalnie 8 graczy (każdy na każdego). Dostępny jest także wariant kooperacyjny – w jego przypadku starcia toczą się w formule 2 vs 2.

Kwestie techniczne

Chess Rush posiada przyzwoitą, trójwymiarową oprawę graficzną, której jest utrzymana w dość ciekawej stylistyce. W oczy rzucają się wyraziste barwy i przerysowane projekty postaci – bohaterowie wyglądają tak, jakby żywcem wyjęto ich z filmu animowanego lub kart komiksu. Pod względem technologicznym produkcja nie odbiega szczególnie od innych tytułów znanych z rynku gier mobilnych.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 8  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Chess Rush: Odpowiednia dla każdego wieku.

Chess Rush Wymagania sprzętowe

Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
AND
iOS