Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Cataclismo (PC)
OkładkaCataclismo (PC)

Cataclismo PC

Tytuł łączący elementy RTS-a i produkcji typu tower defense od twórców gier Moonlighter i The Mageseeker. W Cataclismo trafiamy do świata fantasy, a naszym zadaniem jest zadbanie o bezpieczeństwo ostatniego ludzkiego miasta, które każdej nocy atakują hordy krwiożerczych potworów.

Strategiczne | fantasy | RTS | tower defense | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cataclismo Premiera PC

wczesny dostęp

22lipca2024

Steam

22lipca2024

producent: Digital Sun Games wydawca: Hooded Horse

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Cataclismo jest hybrydą RTS-a i produkcji typu tower defense. Tytuł został opracowany przez studio Digital Sun Games, które wcześniej dostarczyło gry Moonlighter oraz The Mageseeker: A League of Legends Story.

Fabuła

Cataclismo przenosi nas w podróż do posępnego świata fantasy. Niegdyś jego mieszkańcy cieszyli się szczęśliwym życiem w dostatku, zapewnianym im przez dary niebios znane jako Perlas. Ich radość dobiegła końca w momencie, gdy całą krainę spowiła złowieszcza Mgła, z której zaczęły wychodzić istoty rodem z koszmaru. Ci, którym udało się przetrwać, schronili się przed tytułowym kataklizmem w ostatnim ludzkim mieście, ale ono również szybko znalazło się na celowniku maszkar. Na szczęście nie wszystko wydaje się stracone, bowiem w ciele młodej badaczki imieniem Iris ostała się jeszcze jedna Perla. Nim jednak ocalali zrobią z niej użytek i zorganizują ekspedycję do ruin zapomnianego królestwa, by odzyskać utracony świat, najpierw będą musieli zawalczyć o swoje życia.

Mechanika

W Cataclismo akcję oglądamy z lotu ptaka. Za dnia zarządzamy miastem, pozyskujemy zasoby z porzuconych złóż minerałów i poobijanych skrzyń, wznosimy mury i wieże, konstruujemy i rozmieszczamy machiny bojowe oraz pułapki, a także rekrutujemy żołnierzy. Wszystko po to, by należycie przygotować się na nadejście nocy, kiedy to z Mgły zaczynają wychodzić krwiożercze monstra, a wypracowane przez nas środki obrony zostają wystawione na ciężką próbę. Im grubsze są nasze mury, im gęściej rozrzuciliśmy pułapki, a także im więcej dział i żołnierzy udało nam się wystawić, tym większe są nasze szanse na przetrwanie. Jeśli zaś powinie nam się noga, a nasza obrona zostanie przełamana, możemy skorzystać z ostatniej deski ratunku i manipulując czasem, spróbować zapewnić swoim podwładnym jeszcze jedną szansę na przetrwanie.

Tryby gry

Oprócz kampanii fabularnej, Cataclismo oferuje tryb sandboksowy, w którym budujemy zamki, nie martwiąc się zagrożeniami ze strony maszkar czyhających we Mgle.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry Cataclismo utrzymano klimatycznej, mrocznej, kreskówkowej stylistyce.

Ostatnia modyfikacja 1 lipca 2024

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Cataclismo: 12+

Cataclismo Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Quad Core 2.3 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 1050 Ti / Radeon RX 560X
  • 10 GB HDD
  • Windows 10/11