Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Castles: The Northern Campaign (PC)
OkładkaCastles: The Northern Campaign (PC)

Castles: The Northern Campaign PC

The Northern Campaign to jedyny oficjalny dodatek do gry Castles, strategii podejmującej temat zaprojektowania, budowy i obrony średniowiecznego zamku.

To jest dodatek do gry Castles.

Strategiczne | turowe | średniowiecze

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Castles: The Northern Campaign Premiera PC

23listopada1991

producent: Quicksilver Software wydawca: Interplay Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

The Northern Campaign to jedyny oficjalny dodatek do gry Castles, strategii podejmującej temat zaprojektowania, budowy i obrony średniowiecznego zamku. Po uporaniu się z agresywnymi Celtami w podstawowej wersji programu, tym razem przyjdzie Ci się zmierzyć z żądnymi krwi Wikingami.

Oprócz premierowej kampanii, gra oferuje również kilka innych nowości. Opcję kupowania jedzenia postanowiono włączyć do ogólnego handlu towarami i znacznie ją rozszerzyć. W The Northern Campaign można nabyć lub sprzedać wino, wełnę i zboże. Do tego dochodzi również panel obrotu ziemią oraz możliwość zaciągnięcia pożyczki. Zmiany dotknęły również kwestii militarnych. Chcąc zwiększyć efektywność wojska, gracz może dokonać dodatkowego treningu. Podczas walki pojawia się też kilka nowych jednostek a w warstwie fabularnej premierowe zdarzenia losowe.

Zmiany w The Northern Campaign nie imponują rozmachem ale i tak znacznie wzbogacają to, co oferował oryginalny Castles. Cieszy również fakt, że nawet jeśli zainstalowaliśmy dodatek, można bez problemu wyłączyć proponowane przez niego zmiany w głównym menu gry.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 4,1 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Castles: The Northern Campaign: 12+