Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDiOS
Okładka Call of Duty: Siege (AND)

Call of Duty: Siege

Gra strategiczna, wzbogacona elementami zapożyczonymi z gatunku karcianek, stworzona przez wewnętrzne studio firmy Activision.

Strategiczne | tower defense | karciane | wojenne

Okładka Call of Duty: Siege (AND)

data premiery gry:

anulowana

AND iOS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Call of Duty: Siege to wydana na mobilny system AND i iOS strategia wzbogacona elementami karcianek. Produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami, a opracowało ją to samo wewnętrzne studio firmy Activison, które stało za Call of Duty: Heroes.

Fabuła

Akcja gry osadzona jest w uniwersum science fiction znanym z Call of Duty: Infinite Warfare. Przenosimy się więc w odległą przyszłość, w czasy gdy ludzkość skolonizowała wiele obcych światów. Gracz wciela się w kapitana gwiezdnego krążownika Retribution, będącego częścią floty wojennej organizacji United Nations Space Alliance, założonej przez ziemskie nacje. W momencie rozpoczęcia zabawy od dłuższego czasu traci ona kolejne terytoria na rzecz rebeliantów i naszym zadaniem jest ich odzyskanie.

Mechanika

Wydane na mobilny system AND i iOS to rozgrywana w czasie rzeczywistym strategia, w której zajmujemy się głównie atakowaniem cudzych baz, co zostało zrealizowane w formie przypominającej odwrotność tower defense. Podczas bitew musimy więc przebijać się przez struktury obronne wrogów, w tym głównie różnego rodzaju uzbrojone wieżyczki, w celu zniszczenia konkretnych obiektów. Nasze siły reprezentowane są przez karty. Zagranie ich na mapie przywołuje tam konkretną jednostkę, która następnie automatycznie rusza do boju najkrótszą możliwą drogą. Powoduje to, że miejsce, na którym postawimy podwładnych, ma kluczowe znaczenie. Nie uzyskujemy bowiem kontroli nad trasą ich przemarszu. Możemy za to pomagać im poprzez ręczną aktywację różnych zdolności specjalnych.

W sumie podczas zabawy powoli kompletujemy własną talię, na którą może składać się ponad czterdzieści typów kart reprezentujących głównie bohaterów, roboty bojowe i maszyny latające. Nie zabrakło także opcji ulepszania jednostek. Przejęte terytoria trzeba zabezpieczać przed atakami, budując automatyczne struktury obronne – je również wystawiamy za pomocą gromadzonych kart, wchodzących w skład odrębnej talii.

Tryby gry

Call of Duty: Siege oferuje kampanię oraz tryb PvP pozwalający na rywalizowanie z innymi graczami. Rozgrywki multiplayer nie przybierają tu postaci bezpośrednich starć między oddziałami – sprowadzają się do atakowania cudzych baz i radzenia sobie z wybudowanymi tam wcześniej strukturami obronnymi. Nie zabrakło oczywiście możliwości tworzenia i dołączania do gildii, które tutaj określane są mianem Przymierzy (ang. Alliances).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Gry podobne do Call of Duty: Siege

Wymagania wiekowe Call of Duty: Siege

12+

Wymagania sprzętowe Call of Duty: Siege

Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Call of Duty: Siege - kolejna mobilna odsłona marki to hybryda strategii i karcianki
Call of Duty: Siege - kolejna mobilna odsłona marki to hybryda strategii i karcianki

wiadomość19 października 2016

Ujawniono Call of Duty: Siege, czyli mobilną strategię z elementami karcianki, która osadzona jest w tym samym uniwersum, co Call of Duty: Infinite Warfare.

AND
iOS