Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSP
Okładka Call of Duty: Roads to Victory (PSP)

Call of Duty: Roads to Victory PSP

Call of Duty: Roads to Victory to kolejna gra z gatunku FPS, należąca do bestsellerowej serii, rozwijanej od 2003 roku. Omawiane dzieło jest zarazem pierwszym produktem ze wspomnianego cyklu, przeznaczonym dla PlayStation Portable.

Akcji | FPP | II wojna światowa | Call of Duty | strzelanki | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Call of Duty: Roads to Victory (PSP)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

13marca2007

30marca2007

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Call of Duty: Roads to Victory to kolejna gra z gatunku FPS, należąca do bestsellerowej serii, rozwijanej od 2003 roku. Omawiane dzieło jest zarazem pierwszym produktem ze wspomnianego cyklu, przeznaczonym dla PlayStation Portable. Posiadacze tej kieszonkowej konsoli otrzymali pozycję ekskluzywną, nie powiązaną w sposób bezpośredni z żadną wcześniejszą odsłoną CoD.

Jak zwykle jednak trafiamy w burzliwe czasy II Wojny Światowej, aby uczestniczyć w szeregu emocjonujących misji, ukazujących aliancką ofensywę na kontynencie europejskim w latach 1944-1945. W zależności od realizowanego scenariusza (trzynaście dostępnych w trybie single player) wcielamy się w żołnierza amerykańskiej 82. Dywizji Powietrznodesantowej, brytyjskiego komandosa-spadochroniarza albo kanadyjskiego strzelca wyborowego. Każdy z bohaterów ma do zrealizowania inne zadania, dzięki czemu szukamy kryjówek do rażenia celów na dystans, obsługujemy stacjonarne CKM-y, wykonujemy niebezpieczne skoki z lecących samolotów etc.

System sterowania znakomicie przystosowano do możliwości, oferowanych przez PSP, a użytkownik otrzymał do wyboru jeden z czterech rozmaitych schematów interfejsu. Tryb multiplayer, wykorzystujący bezprzewodowe połączenie Wi-Fi, obsługuje natomiast maksymalnie sześciu chętnych i oferuje im kilka odmiennych wariantów zabawy (m.in. Deathmatch, Capture the Flag i King of the Hill). Całości dopełniają liczne ukryte bonusy (dodatkowe rodzaje broni, pojazdów itp.), odblokowywane w miarę odnoszonych przez gracza sukcesów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-6  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 374 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 199 PLN

Gry podobne do Call of Duty: Roads to Victory

Klasyfikacja PEGI Call of Duty: Roads to Victory

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Call of Duty: Roads to Victory

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Call of Duty: Roads to Victory - recenzja gry
Call of Duty: Roads to Victory - recenzja gry

Recenzja 16 maja 2007, 12:55

Arsenał nie jest szczególnie bogaty. Brakuje przede wszystkim pistoletów (mam tu na myśli choćby Lugera, bo według mnie trudno nazwać Thompsona „pistoletem”, i to maszynowym). Nie rozumiem, z jakiego powodu ich nie ma. Tak więc przez całą grę posługujemy się różnego rodzaju karabinami: samopowtarzalnym Garandem M1 (uff, przynajmniej jest moja ulubiona broń!), snajperskim Springfieldem czy automatycznym BAR-em. Od czasu do czasu przyjdzie nam też skorzystać z potęgi bazooki. Jednak najciekawszym rodzajem broni są granaty. Co w nich ciekawego? Ano to, że są niesamowicie skuteczne! Na szczęście granaty na polu walki są towarem mocno deficytowym. Gdyby było inaczej, zabawa byłaby za łatwa. Twórcy, żeby jeszcze bardziej urozmaicić walki na froncie, dali graczom również kilka szans na postrzelanie z CKM-u. Ale z tego wszystkiego najważniejsze jest to, że wszystkie rodzaje broni są zgodne z realiami historycznymi.