Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSP
Okładka Call of Duty: Roads to Victory (PSP)
OkładkaCall of Duty: Roads to Victory (PSP)

Call of Duty: Roads to Victory PSP

Call of Duty: Roads to Victory to kolejna gra z gatunku FPS, należąca do bestsellerowej serii, rozwijanej od 2003 roku. Omawiane dzieło jest zarazem pierwszym produktem ze wspomnianego cyklu, przeznaczonym dla PlayStation Portable.

Akcji | FPP | II wojna światowa | Call of Duty | strzelanki | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Call of Duty: Roads to Victory Premiera PSP

13marca2007

pudełko PL

30marca2007

producent: Amaze Entertainment wydawca: Activision Blizzard wydawca PL: Licomp Empirical Multimedia Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Call of Duty: Roads to Victory to kolejna gra z gatunku FPS, należąca do bestsellerowej serii, rozwijanej od 2003 roku. Omawiane dzieło jest zarazem pierwszym produktem ze wspomnianego cyklu, przeznaczonym dla PlayStation Portable. Posiadacze tej kieszonkowej konsoli otrzymali pozycję ekskluzywną, nie powiązaną w sposób bezpośredni z żadną wcześniejszą odsłoną CoD.

Jak zwykle jednak trafiamy w burzliwe czasy II Wojny Światowej, aby uczestniczyć w szeregu emocjonujących misji, ukazujących aliancką ofensywę na kontynencie europejskim w latach 1944-1945. W zależności od realizowanego scenariusza (trzynaście dostępnych w trybie single player) wcielamy się w żołnierza amerykańskiej 82. Dywizji Powietrznodesantowej, brytyjskiego komandosa-spadochroniarza albo kanadyjskiego strzelca wyborowego. Każdy z bohaterów ma do zrealizowania inne zadania, dzięki czemu szukamy kryjówek do rażenia celów na dystans, obsługujemy stacjonarne CKM-y, wykonujemy niebezpieczne skoki z lecących samolotów etc.

System sterowania znakomicie przystosowano do możliwości, oferowanych przez PSP, a użytkownik otrzymał do wyboru jeden z czterech rozmaitych schematów interfejsu. Tryb multiplayer, wykorzystujący bezprzewodowe połączenie Wi-Fi, obsługuje natomiast maksymalnie sześciu chętnych i oferuje im kilka odmiennych wariantów zabawy (m.in. Deathmatch, Capture the Flag i King of the Hill). Całości dopełniają liczne ukryte bonusy (dodatkowe rodzaje broni, pojazdów itp.), odblokowywane w miarę odnoszonych przez gracza sukcesów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-6  

Nośnik: 1 UMD

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 379 głosów czytelników.

Call of Duty: Roads to Victory cena w dniu premiery: 199 PLN

Klasyfikacja PEGI Call of Duty: Roads to Victory

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Call of Duty: Roads to Victory Wymagania sprzętowe

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB