Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4PCXONESwitch
Okładka Bloodstained: Curse of the Moon 2 (PS4)
OkładkaBloodstained: Curse of the Moon 2 (PS4)

Bloodstained: Curse of the Moon 2

Kontynuacja wydanej w 2018 roku platformówki typu metroidvania. W Bloodstained: Curse of the Moon 2 wcielamy się w wojownika imieniem Zangetsu, który w towarzystwie trójki innych bohaterów musi oczyścić fortecę zamieszkiwaną przez demony.

Akcji | fantasy | platformówki | metroidvania | na 2 osoby | indie | kooperacja | side-scroll | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Bloodstained: Curse of the Moon 2 Premiera

10lip2020

PC PS4 XONE Switch

Gry podobne do Bloodstained: Curse of the Moon 2

Blasphemous

Salt and Sanctuary

Apotheon

Bloodstained: Curse of the Moon 2 to platformowa gra akcji będąca kontynuacją prequela produkcji zatytułowanej Bloodstained: Ritual of the Night. Za opracowaniem tej pozycji stoją autorzy pierwowzoru, czyli studio Inti Creates. Podobnie jak miało to miejsce poprzednio, nad projektem czuwał Koji Igarashi, czyli główny producent cyklu Castlevania w latach 1999-2011.

Fabuła

Głównym bohaterem gry Bloodstained: Curse of the Moon 2 jest znany z poprzedniej Klątwy Księżyca łowca demonów imieniem Zagnetsu. Protagonista musi dotrzeć do fortecy zamieszkiwanej przez piekielny pomiot i odesłać przebywające w niej istoty tam, skąd przybyły. Heros nie musi jednak działać sam, gdyż po drodze dołączają do niego inni bohaterowie, którzy czynnie wspomagają go w walce. Mowa o Dominique, czyli tajemniczej egzorcystce, byłym żołnierzu Robercie, który przed laty walczył u boku Zangetsu, a także o Hachim, czyli... zamkniętym w olbrzymim pancerzu psie rasy Corgi.

Mechanika

W Bloodstained: Curse of the Moon 2 akcję ukazano z boku. W trakcie zabawy przemierzamy rozległe lokacje i walczymy z napotkanymi przeciwnikami, po drodze unikając licznych przeszkód terenowych oraz skacząc po platformach. Pomiędzy bohaterami możemy przełączać się w dowolnym momencie, co jest o tyle istotne, że posiadają oni unikalne zdolności, z których musimy robić użytek zarówno podczas walki, jak i w trakcie eksploracji.

Poszczególne poziomy mają nieliniową strukturę i choć na każdym z nich znajdziemy uniwersalną drogę prowadzącą do celu, którą może przebyć każda postać, zazwyczaj okazuje się ona najdłuższa i najbardziej najeżona pułapkami. Z tego względu często lepszym rozwiązaniem jest przełączenie się na konkretnego protagonistę i rozejrzenie się za przeznaczonym dla niego skrótem.

Niezależnie od tego, w jakim kierunku ostatecznie się udamy, na swojej drodze napotykamy niezliczonych wrogów; każdy poziom wieńczy przy tym starcie z potężnym bossem. Starcia wyglądają nieco inaczej dla każdego bohatera. Podczas gdy Zangetsu robi użytek z miecza (Zangetsuto), wspomagając się kulą na łańcuchu, demoniczną esencją i magicznymi urokami, Dominique korzysta przede wszystkim z włóczni oraz magii ofensywnej i czarów leczących. Robert natomiast eliminuje przeciwników przy pomocy muszkietu oraz m.in. granatów i potężnego działa, natomiast wyposażony w ciężki pancerz Hachi posyła demony do piekieł, walcząc wręcz, w razie potrzeby mogąc uczynić swoją zbroję niemal niezniszczalną.

Tryby gry

W Bloodstained: Curse of the Moon 2 można grać w pojedynkę lub w lokalnym trybie współpracy. Ponadto gra posiada dwa poziomy trudności, czyli Casual przeznaczony dla początkujących graczy oraz Veteran przygotowany z myślą o zaprawionych w bojach miłośnikach gatunku.

Kwestie techniczne

Podobnie jak poprzedniczka, gra Bloodstained: Curse of the Moon 2 posiada pixelartową grafikę rodem z epoki ośmiu bitów. Dopełnieniem stylistyki retro jest chiptune’owy soundtrack.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Bloodstained: Curse of the Moon 2: 12+

Bloodstained: Curse of the Moon 2 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 9800 lub lepsza
  • 500 MB HDD
  • Windows 7/8.1/10
PC
PS4
XONE
Switch