Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Blasphemous II (PC)
OkładkaBlasphemous II (PC)

Blasphemous II PC

Kontynuacja wydanej w 2019 roku platformowej gry akcji typu soulslike. Blasphemous II utrzymano w pixelartowej stylistyce, a wygląd przeciwników zainspirowano motywami średniowiecznego chrześcijaństwa.

Akcji | fantasy | platformówki | elementy RPG | 2D | metroidvania | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Blasphemous II Premiera PC

2023

producent: The Game Kitchen wydawca: Team17

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Blasphemous II

Hollow Knight

Ori and the Blind Forest

Dead Cells

Blasphemous II to pełnoprawna kontynuacja odsłony z 2019 roku, stworzonej przez niezależne studio The Game Kitchen i ufundowanej dzięki zbiórce crowdfundingowej. Gra wzorem produkcji typu Souls posiada wysoki poziom trudności, jednak różni się od nich perspektywą czy też innymi aspektami rozgrywki.

Fabuła

Historia gry rozgrywa się w mrocznym świecie o nazwie Orthodoxia, opanowanego przez zabobony i fanatyzm religijny. Celem głównego bohatera jest walka z przeróżnymi siłami, które opanowały to miejsce. Sama fabuła nie jest nam przekazywana w bezpośredni sposób – musimy ją sobie poskładać w trakcie grania, korzystając ze wskazówek obecnych w otoczeniu.

Mechanika

Blasphemous II wyróżnia się wysokim poziomem trudności, a główną atrakcją produkcji jest walka z różnorodnymi przeciwnikami. Część z nich to zwykli szeregowi wrogowie, jednak gra obfituje też w potężnych bossów o unikalnych zestawach ataków. Całość utrzymano w perspektywie 2D i platformowej konstrukcji świata. Robiąc postępy w grze, rozwijamy umiejętności swojej postaci, czyniąc ją coraz silniejszą i dając sobie więcej możliwości na pokonanie oponentów.

Kwestie techniczne

Gra posiada zrealizowaną w ciekawym stylu pixel artową grafikę 2D. Wrażenie robią również animacje ataków oraz design przeciwników.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Blasphemous II: 16+